Home Featured FOTO Slaven Belupo pregazio Rijeku i prošao u finale Kupa!

FOTO Slaven Belupo pregazio Rijeku i prošao u finale Kupa!

0
Snimio Zoran Vlah.
Nogometaši Slaven Belupa pred ispunjenim tribinama Gradskog stadiona u Koprivnici odigrali su fantastičnu utakmicu protiv Rijeke te su se pobjedom od 3:0 kvalificirali u finale Hrvatskog nogometnog kupa. Dugo nismo vidjeli ovakvu atmosferu na tribinama koprivničkog travnjaka, 2.500 ljudi pozdravljalo je svaki potez naših nogometaša na što su oni odgovorili fanatičnom borbom i vrhunskom igrom.

Prvo poluvrijeme velikom šansom otvorili su gosti. Već u prvoj minuti odlično je centrirao Brezovec, ali se gostujući napadači nisu snašli ispred Rozmana. Baš kao i u subotu, u prvenstvu, Rijeka je u početku dominirala i imala loptu u nogama, ali nije bila opasna. Prvi udarac Slavena vidjeli smo u 17. minuti kada je Ozobić jednu loptu s 18 metara poslao visoko iznad vrata. Isti igrač oprobao je svoj udarac i u 26. minuti, ali je gostujući vratar Vargić bio spreman.

Još jednu odličnu priliku Slavena propustio je po treći put najopasniji igrač prvog poluvremena, Filip Ozobić. Ejupi mu je odlično podvalio loptu na sedam metara iskosa, a kao i u prve dvije situacije, Ozobić se odlučio za snažan udarac kojeg još jednom brani Vargić.

I onda, u 42. minuti, napokon pogodak. Primio je loptu u šesnaestercu najbolji strijelac Slaven Belupa, Muzafer Ejupi, i razornim udarcem od grede savladao Vargića. Oduševljena je bila koprivnička publika koja je cijelo prvo poluvrijeme snažno bodrila naše nogometaše. Na predah se otišlo s rezultatom 1:0 koji je u tom trenutku vodio Slaven u finale Kupa, iako je Rijeka u zadnjim sekundama pogodila gredu i umalo izjednačila.

Odlično su otvorili drugo poluvrijeme Farmaceuti. Ejupi i Ozobić neprestano su opsjedali gostujuću obranu koja se vrlo teško nosila s raspoloženim dvojcem. I baš kako se “osjećalo u zraku” Slaven je zabio gol za 2:0. Izveo je Ozobić slobodan udarac iskosa s lijeve strane, a lopta je prošla kroz buket igrača i završila u desnom donjem kutu Vargića.

Snimio Luka Šarlija.

Grogiran je u tom trenutku bio favorit iz Rijeke, samo dvije minute poslije gola opasno je zaprijetio i Delić, ali je lopta prohujala pokraj vratnice. Smirila se utakmica nakon toga sve do 71. minute kada Nikola Pokrivač zabija za ogromnih 3:0 za Slaven. Probio je Ozobić po desnoj strani, dodao do Delića koji prosljeđuje do Pokrivača koji na drugoj stativi ostaje sam i zabija svoj prvi, ali odmah i najvažniji gol za Farmaceute.

U 76. minuti desio se događaj koji se rijetko viđa na Gradskom stadionu. 2.500 ljudi ustalo je sa svojih mjesta i zapljeskalo fantastičnom Ozobiću umjesto kojeg je ušao Savić. Do kraja utakmice Rijeka je pokušavala zaprijetiti Slavenu, ali to joj nije uspjelo.

S kim će naši nogometaši igrati u finalu Kupa, u Osijeku, saznat ćemo sutra navečer nakon što svoj dvoboj završe Dinamo i Hajduk.

DRUGA POLUFINALNA UTAKMICA HRVATSKOG KUPA
SLAVEN BELUPO – RIJEKA : (1:0)

KOPRIVNICA – Gradski stadion. Gledatelja oko 2500. Sudac: Damir Batinić (Osijek).
SLAVEN BELUPO (4-3-3): Rozman – Purić, Musa, Edson, Štiglec – Paracki, Jambor, Christensen (od 82. Gregurina)– Ozobić(od 76. Ozobić) , Ejupi (od 67. Pokrivač), Delić. TRENER: Željko Kopić.
RIJEKA (4-2-3-1): Vargić – Ristovski, Samardžić, Mitrović, Zuta (od 75. Vešović)– Bradarić, Brezovec, Gavranović,- Balaj, Matei – Bezjak (od 56. Tomasov) TRENER: Matjaž Kek.