Home Aktualno Koprivnički powerlifter Mario Lesjak osvojio odlično prvo mjesto na natjecanju ‘Kup grada Zagreba’

0
Koprivničanac Mario Lesjak prošlog se vikenda iz Zagreba vratio sa zlatnom medaljom.

Lesjak je na natjecanju u Powerliftingu i Bench pressu ‘Kup grada Zagreba’ nastupio za đurđevački Powerlifting klub Ultimate. U kategoriji Bench press seniora do 120 kilograma bio je najbolji.

Iako mu je cilj bio postignuti lift od 200 kilograma, nije sve išlo po planu.

– Prvi lift od 185 kilograma bio mi je uspješan, drugi od 195 kilograma sam uspio podići, no suci ga nisu priznali zbog tehničke greške kod izvođenja. U trećem pokušaju sam htio još jednom ispraviti grešku iz drugog lifta, no nisam uspio te mi je na kraju priznat samo prvi lift od 185 kilograma – priča nam Mario kojemu je ovaj rezultat bio dovoljan za prvo mjesto.

Ustupio Mario Lesjak.

Hrvatski zavod za toksikologiju i antidopin i ovog je puta posjetio natjecanje. – Bio sam pozvan od strane te agencije na davanje uzorka krvi za analizu prisutnosti zabranjenih sredstava u sportu. Ovo mi je drugi puta da sam pozvan na testiranje od strane HZT-a, a samim time i prilika za potvrdu mojeg velikog NE dopingu – zaključuje Lesjak.