Home Featured Županijske lige: Tehničar nezaustavljiv, Starigrad u derbiju pobijedio Tehniku

Županijske lige: Tehničar nezaustavljiv, Starigrad u derbiju pobijedio Tehniku

0
Snimio Zoran Vlah
Odigrane su utakmice 4. kola Prve i Druge županijske nogometne lige te 2. kola Treće lige.

Graničar – Križevci 1:1 (1:0)
Igralište NK Graničara; gledatelja oko 60
Sudac: Punčec ( Koprivnica )
Stijelci: 1:0 Baričić (42); 1:1 Stubičan (47);
Žuti kartoni: Horvat ( Graničar ); Ištvanović, Mišir ( Križevci )
Crveni kartoni: –
NK Graničar:
Ružić, Bali ( Štefić ), Horvat, Keser, Andrić, Kolarić, Vadjun ( Dodlek ), Baričić, Ganžulić, Orehovec, Paveli
Trener: Klarić
NK Križevci:
Budinski, Ceković ( Cukor ), Vedriš ( Jandrašec ), Višak, Selanec, Vrbančić, Mladen, Stubičan ( Ištvanović ), Mišir, Orejaš ( Valec ), Zemljak
Trener: Kemenović

Graničar je nakon nešto lošije partije u prošlom kolu nastavio s domaćim remijem.
U goste im je stigla mlada momčad Križevaca. U borbenom i zanimljivom prvom dijelu vidjeli smo nekoliko lijepih prilika domaće ekipe. Plod dobre igre rezultirao je zgoditkom u 42. minuti; strijelac je bio ponajbolji igrač domaćih Baričić. Na samom početku drugog dijela, u 47. minuti, gosti iz Križevaca izjednačuju rezultat preko Stubičana. Do kraja susreta gosti su nekoliko puta ozbiljno prijetili, no rezultat je ostao nepromijenjen.

Osvit – Bratstvo 2:0 (0:0)
Igralište NK Osvit; gledatelja oko 100
Sudac: Martinčić ( Koprivnica )
Stijelci: 1:0 Paradžik J (7); 2:0 Drvarić (35)
Žuti kartoni: Indir, Lončar ( Osvit ) ; Kovaček, Topalović( Bratstvo )
NK Osvit
Međimorec, Drvarić , Indir ( Paradžik N ), Paradžik M ( Bilješko ), Lončar, Sataić, Paradžik J, Petak ( Mraz ), Lopatnik ( Paveli ), Gregurek ( Harambaša ), Drvarić
Trener: Pintarić
NK Bratstvo
Hat, Horvat, Kovaček, Sirovec, Topalović, Klasić ( Medenjak ), Hrenić ( Napan), Tetec ( Szabo ), Roščić, Salajec ( Polak ), Burušić ( Kurek )
Trener: Napan

Nakon dva neriješena rezultata, Osvit je zasluženo upisao svoju prvu ovosezonsku pobjedu protiv solidne momčadi Bratstva. Vidljivo je da domaći sastav iz utakmice u utakmicu igra sve bolje i ljepše. Uz mnoštvo prilika s obje strane, vidjeli smo i dva zgoditka. Prvi je djelo Pardžika Joze već u 7. minuti, da bi do kraja poluvremena u 35. minuti na 2:0 za Osvit povisio Drvarić. Gosti su pokušavali nekoliko puta preko Roščića, no bezuspješno. Najizglednije prilike na utakmici imao je Lopatnik u 78. i 84. minuti, no zamalo je neprecizan i rezultat se nije mijenjao.

U ostalim utakmicama, Drava u Podravskim Sesvetama nije pružila značajan otpor odličnoj ekipi iz Cvetkovca; Tehničar je uspio ostvariti visoku pobjedu od 1:7. Strijelci su bili Lovrek u 14. i 50. minuti, Jadanić u 15., Bartolović u 45., Bartolić u 56., Firbas u 68. te Jakopić u 83. minuti. Počasni pogodak za domaćine postigao je Karšić u 84. minuti.

Druga Drava, iz Novigrada Podravskog, poražena je na vlastitom terenu od Mladosti iz Kloštra Podravskog rezultatom 1:2. Strijelci su bili Topolovčan u 13 minuti za 0:1, izjednačio je iz kaznenog udarca Mihoković u 75. minuti, a za veliko slavlje i nova tri boda zaslužan je Golubić koji je postigao zgoditak u 80. minuti.

Prekodravac je i dalje neporažena momčad. Pobijedio je momčad Sloge rezultatom 3:1.
Strijelci su bili Bedenik, Halavuk i Pavešić iz kaznenog udarca, a za goste Pancer.

U Goli je Fugaplast rezultatom 5:2 pobijedio Panoniju. Trostuki strijelac je bio Petrić, dok su jednom pogodili Međimorec i Sabolić, bivši igrači Panonije, dok su za goste strijelci bili Blažek i Sočev.

U Svetom Ivanu Žabnu domaći Tomislav je pobijedio Mladost iz Molvi rezultatom 2:1. Strijelci za domaće su bili Sičaja i Dubravec, dok je za goste stijelac bio Kolar iz kaznenog udarca u 88. minuti.

Druga ŽNL

Prvu ovosezonsku pobjedu zabilježili su nogometaši Reke. U subotu na otvaranju kola pobijedili su momčad Miklinovca s rezultatom 3:1. Strijelci za Reku su bili Roksandić, Dukarić i Biti, dok je za Miklinovec strijelac bio Ernečić.

Nedjeljne utakmice započele su u Mokricama Miholečkim gdje su domaćini podijelili bodove s gostima iz Sigeca, odigravši 1:1.

Herešin je u Glogovnici upisao nova tri boda, pobijedivši 1:2. GOŠK je visoko porazio Mladost iz Koprivničkih Bregi koja još uvijek ne zna za pobjedu, sa 6:0. Viktorija i Tomislav odigrali su bez zgoditaka, dok je Ferdinandovac ostvario tešku pobjedu na gostovanju u Hlebinama. Jedini strijelac za goste bio je Peršić u 51. minuti.

Starigrad – Tehnika 2:1 (1:1)
Igralište NK Starigrad – Koprivnica; gledatelja oko 200
Sudac: Fazlić ( Kunovec Breg )
Stijelci: 0:1 Milić (8); 1:1 Blašković (58)11m; 2:1 Sršek (58)
Žuti kartoni: Kaviciki, Nemčić, Blašković, Foruglaš ( Starigrad ); Štefanec, Horvat ( Tehnika )
NK Starigrad
Štander, Sedlanić ( Pavišić ), Basilj, Blašković, Brkić ( Ledinski ) , Foruglaš, Marić ( Belčić ), Kavicki, Nemčić, Pal ( Sršek ), Lončarek
Trener: Blašković
NK Tehnika
Posavec, Horvat, Štefanec ( Čiković ), Jadan ( Jajetić ), Halusek, Peroković, Ban, Hren, Milić, Balija ( Starovašnik ), Plahinek
Trener: Jug

U derbi utakmici četvrtog kola domaći trener Blašković uspio je nadmudriti i pobijediti Jugecovu momčad. Iako su gosti krenuli opasno i poveli već u 8. minuti preko Milića, domaći sastav izjednačuje potkraj prvog poluvremena iz kaznenog udarca. U drugom poluvremenu sa dosta prilika na obje strane domaći uspijevaju postići zgoditak u 58. minuti, strijelac je bio Sršek. Domaćini propušaju povećati vodstvo iz još jednog kaznenog udarca u 69. minuti, kojeg odlično brani gostujući vratar Posavec.

Treća ŽNL

U prvoj utakmici 2. kola Treće ŽNL – grupe Koprivnica, B-momčad Tehničara iz Cvetkovca pobijedila je Dravu iz Selnice Podravske s 4:1. Strijelci za domaćine bili su Jandrašec (9.’), Sertić (21.’), Dolenc (34.’) i Škvorc (67.’), a počasni pogodak za goste zabio je Horvat u posljednjim sekundama utakmice. Spomenimo i kako je to bila prva službena utakmica Tehničara na domaćem travnjaku u Cvetkovcu.