Home Featured Stjepan Margić veteranski viceprvak svijeta

Stjepan Margić veteranski viceprvak svijeta

0
Izvor: HK Podravka.
Nakon zlatnog odličja iz Beograda 2010. godine i osvojenog srebra u Ateni 2015. godine, kolekciju medalja sa Svjetskih veteranskih prvenstava Stjepan Margić, član hrvačkog kluba Podravka, upotpunio je još jednim srebrom. Ovaj put osvojio ga je u dalekoj Finskoj.

Naime u Seinajokiju od 23. do 25. rujna održano je Prvenstvo svijeta za veterane u hrvanju grčko-rimskim načinom. Stjepan Margić nastupio je u kategoriji do 63 kilograma, divizija C (46-50 godina). Prvo kolo bio je slobodan dok je u polufinalu tehničkom nadmoćnošću s 8:0 pobijedio predstavnika iz Gruzije, Malkhaza Gogoladza.

Finalna borba donijela mu je domaćeg predstavnika Terha Kutunnena od kojeg je izgubio na bodove u dvije runde rezultatom 11:2.

Ovo je još jedan odličan uspjeh našeg Stjepana koji nastavlja s osvajanjem medalja za Hrvatsku u veteranskoj konkurenciji, poručili su iz Hrvačkog kluba Podravka.