Petak, 23. svibnja 2025.

Općina Ferdinandovac uskoro slavi svoj dan, pripremljen raznovrstan program

Općina Ferdinandovac priprema se za proslavu svog dana odnosno blagdana svetog Ferdinanda 30. svibnja.

Tom prigodom pripremljen je i bogat i raznovrstan program koji će trajati od petka 23. svibnja pa sve do subote 31. svibnja.

Sve počinje ovog petka u 19 sati izložbom “Camino – put koji spaja”, a nastavlja se predstavljanjem putopisnih filmova putopisca Alena Tkalčeca. Za dane vikenda odnosno u subotu u 10 sati na sajmištu je predviđena izložba konja Udruge uzgajivača hrvatskog posavca i hladnokrvnjaka Koprivničko-križevačke županije, dok će se u nedjelju u 17 sati igrati utakmica Elitne lige, a susrest će se Ferdinandovac i Tomislav Drnje.

Program se nastavlja u utorak 27. svibnja u 19 sati školskom priredbom “Škola traži zvijezdu” te u četvrtak 29. svibnja u 9 sati predstavom za djecu Kazališta “Prijatelj”, dok će središnji događaj biti u srijedu u 13 sati kada će se održati i svečana sjednica općinskog vijeća u Društvenom domu.

Na blagdan svetog Ferdinanda 30. svibnja u 10 sati polagat će se vijenci na ferdinandovačka spomen obilježja te bistu župnika Ivana Južaka, a u 11 sati će se održati i svečana sveta misa u župnoj crkvi sv. Ferdinanda Kralja. Večer je rezervirana za zabavu pa tako od 19 sati kreće “lovačka noć”, druženje i zabava uz Black Tattoo bend i degustaciju lovačkog gulaša LU Fazan Ferdinandovac te lepinja udruge Hrvatska žena Ferdinandovac

Obilježavanje dana općine završava u subotu 31. svibnja 9. FOL likovnom kolonijom u 10 sati u parku na Trgu slobode te kazališnom predstavom “Ljubaf” glumačke udruge “Opojski zvon” iz Rasinje zakazane za 20 sati.

Slušaj uživo
zatvori