Dogradnja Osnovne škole Braća Radić u Koprivnici i službeno je potvrđena – danas je potpisan ugovor o radovima, a strojevi bi na gradilište trebali stići kroz nekoliko dana.
Ugovor je ispred Grada Koprivnice potpisao koprivnički gradonačelnik Mišel Jakšić, a ispred izvođača radova, tvrtke Tehnika d.d., Marin Štenglin.
Podsjetimo, riječ je o važnom infrastrukturnom projektu kojim će se omogućiti jednosmjenska nastava za sve učenike s područja grada. Vrijednost projekta iznosi nešto manje od osam milijuna eura bez PDV-a, a radovi bi trebali biti gotovi do 30. travnja iduće godine. Planirana rekonstrukcija škole sastoji se od dogradnje školske zgrade i sportske dvorane, rekonstrukcije postojećeg prostora kuhinje, izgradnje i uređenja školsko-sportskih igrališta i staza te izgradnje dodatnih parkirališta s krajnjim ciljem da se omogući jednosmjenski rad za 36 razrednih odjeljenja, odnosno 1.008 učenika. Dodajmo i da se projekt sufinancira u okviru Nacionalnog programa oporavka i otpornosti.
Gradonačelnik Jakšić u svojem obraćanju istaknuo je kako je ovo velik dan za Koprivnicu.

– Prošli mandat smo završavali s početkom radova na Osnovnoj školi Podolice, a ovaj mandat završavano s početkom radova na dogradnji i rekonstrukciji Osnovne škole Braća Radić i mislim da je to najbolji mogući dokaz koliko su nam važna djeca i koliko je važno podizanje obrazovnog standarda u Koprivnici – rekao je uvodno gradonačelnik.
Također, Jakšić je istaknuo kako je ovo ogroman iskorak za najveću školu u Koprivničko-križevačkoj županiji, odnosnu jednu od najvećih u Hrvatskoj.
– Dugo smo najavljivali prelazak na jednosmjensku nastavu i sada s ponosom možemo reći da to nisu bila prazna obećanja. Intenzivno smo radili i ostvarili projekt kojim se svi možemo ponositi. Ovo je velik iskorak za Osnovnu školu Braća Radić, za cijeli kvart i cijelu Koprivnicu. Nećemo stati na ovome, uskoro slijede nove investicije u područne škole u Starigradu, Reki i Jagnjedovcu. Svjesni smo da je predizborno vrijeme i da stižu razne poruke, no činjenica je da je ovo konkretan korak prema rješavanju jednosmjenske nastave u gradu. Osnovna škola Braća Radić prva je škola u županiji koja ide u dogradnju što govori dovoljno i o “rješenjima” koja su drugi nudili – nastavio je Jakšić.
S nekoliko riječi obratio se i ravnatelj škole Krešo Grgac.

– Projekt je lijepo osmišljen, učenici će imati prekrasne prostorije. Osim što ćemo održavati jednosmjensku nastavu i redoviti rad, imat ćemo prilike za puno izvannastavnih aktivnosti. Naime, škola nije samo mjesto gdje se izučavaju oni osnovni predmeti, nego je škola mjesto gdje učenici imaju prilike pokazati svoje talente i razvijati svoje interese – kazao je ravnatelj Grgac.
Na samo kraju prisutnima se obratio Marin Štenglin predsjednik Uprave Tehnike d.d. .

– Zadovoljstvo nam je biti partner Gradu i ovoj školi. Kao partneri želimo doprinijeti tome da svakodnevni život u Koprivnici bude lakši, kako za djecu i roditelje, tako i za školu. Naša je želja omogućiti jednostavniju i organiziraniju nastavu koja će olakšati dnevnu rutinu svih uključenih – zaključio je Štenglin.