Utorak, 1. listopada 2024.

FOTO Plivači Cerina najbolji ‘stranci’ na međunarodnom kupu u Sarajevu

Plivački klub Cerine po prvi je puta sudjelovao na Međunarodnom natjecanju izvan Hrvatske, Sharks kupu u Sarajevu.

U konkurenciji 20 klubova i 400 plivačica i plivača iz Bosne i Hercegovine, Crne Gore, Srbije i Hrvatske, članovi Cerina ostvarili su odlične rezultate te zauzeli ukupno sedmo mjesto te prvo mjesto kao najuspješnija ekipa izvan granica BiH.

Sudjelovalo je 30 plivačica i plivača iz Cerina. Antea Rihtarić osvojila je tri zlata, na 25 metara daskice, 25 metara kraul i 25 metara leđno, Maria Rihtarić došla je do zlata na 100 metara kraul i bronce na 50 metara leđno, Matej Antolaš okitio se zlatom na 50 metara prsno, Borna Strah osvojio je broncu na 50 metara kraul dok je Erik Štefanec bio uspješan s broncom na 50 metara leđno.

Dodajmo kako su plivači Cerina starijih dobnih skupina, 2010. i 2011. godišta isplivali svoje rekorde, no s obzirom na njihovu kategoriju gdje su se natjecali i snažniji plivači do 25 godina, nisu uspjeli doći do odličja.