Nedjelja, 29. rujna 2024.

Košarkaši upisali dva poraza, od Ivančice i Podravca iz Virja

Košarkaši Koprivnice poraženi su u gostima u Ivancu u 2. kolu A-2 lige sjever. Domaća Ivančica slavila je sa 76:62.

Nakon ozlijeđenih Nerva i Vedriša, Koprivnica je u Ivanec otišla i bez ozlijeđenog Petrovića. Iako oslabljena izostankom nekolicine igrača – uz bolesnog Ivandića – krajnji je rezultat uvelike odredilo loše prvo poluvrijeme. Slabom igrom u obrani i bez agresivnosti u skoku, ponajviše obrambenom, iz kluba priznaju da je teško bilo i očekivati bilo što drugo osim poraza. Kod domaćina istaknuli su se Bigec i Rožman, a u redovima Koprivnice Ivandić i Antolić.

Dan kasnije, u nedjelju, koprivnički košarkaši upisali su još jedan poraz, ovaj put od Podravca iz Virja u drugom kolu Kupa, ponajviše zbog kratke klupe i lošeg ulaska u utakmicu. Dok je bilo snage, naši su se košarkaši još dobro i držali, ali sa svega četvoricom seniorskih igrača nisu mogli odigrati dvije utakmice u dva dana. Podravac, koji je također prethodno odigrao prvenstvenu utakmicu, ima širu klupu i malo po malo stvarao je prednost na krilima Ferenčevića, Hrženjaka, Šipraka i Šestaka. Koprivnica se borila do početka treće četvrtine, ali tu je bio kraj njenim mogućnostima, pogotovo nakon što je Halusek napustio teren zbog pet osobnih pogrešaka. U posljednjoj četvrtini utakmice obojica trenera dali su priliku mlađim igračima. Od koprivničkih košarkaša nešto boljom igrom istaknuo se Šimunović.