Koprivnička Umjetnička škola Fortunat Pintarić proteklog je vikenda bila domaćin seminara pod nazivom “Musicorum masterweek 2”.
Seminar koji je okupio polaznike iz različitih dijelova Hrvatske organiziran je u suradnji s mentorima iz Glazbenog centra Musicorum.
– U ovo neizvjesno vrijeme u kojem se borimo s pandemijom teško je uopće bilo što predvidjeti, a kamoli organizirati s nekim datumom. U prosincu smo jednostavno morali odgoditi seminar i kompletne online prijave bez obzira na to što je 80 posto mjesta bilo popunjeno. U veljači smo nekako bili skeptični hoćemo li seminar održati ove školske godine ili ćemo ga u potpunosti prebaciti na drugu godinu kao što je bio slučaj s našim prvim Komornim natjecanjem ‘MUSICORUM_fest 2021’. Odlučili smo se za datum u svibnju, očekivali smo ljepše vrijeme i bolju situaciju – rekao je Filip Klauček, predsjednik Glazbenog centra Musicorum i organizator seminara.
Dodao je da su nekako sve dobro predvidjeli te su sve uspješno i realizirali.
– Jedina razlika bila je ta da smo kreirali nekoliko grupa zbog situacije, a ono još važnije, proširili smo kapacitete polaznika po mentoru te dodali novi smjer polaganja instrumenta flaute koju smo povjerili našoj novoj članici u Glazbenom centru Musicorum – samostalnoj i svestranoj umjetnici Niki Bauman koja trenutno živi i radi u Beču. Cilj nam je uvođenje novih smjerova i širenje kapaciteta polaznika, a razmatramo i mogućnost da se seminar odvija tijekom više dana. Zanimljiva je činjenica da su polaznici prvog izdanja seminara 2019. godine prepoznali kvalitetu i vratili su nam se ove godine, naravno uz nove polaznike – zaključio je.
Na seminaru su sudjelovala 33 polaznika iz Koprivnice, Virja, Đurđevca, Ludbrega i Varaždina dok su za nastavu bili zaduženi Antonio Rumenović, Vojkan Jocić, Marko Malivuk Jovanović, Laura Malovac, Nika Bauman i Filip Klauček.
Jedan od polaznika seminara bio je i učenik i maturant srednjeg glazbenog obrazovanja Umjetničke škole Fortunat Pintarić na smjeru saksofona Adrian Seleš koji je istaknuo da mu se svidjelo što su uz program koji rade i u školi, obuhvatili i improvizaciju u jazzu i bluesu.
– Zabavno je bilo i na kreativnom solfeggiu gdje sam napisao kratku skladbu za saksofon uz pratnju glasovira te rad u glazbenom programu Sibelius na kojem smo sve napisano na papir učili prebaciti u muzički program. Jako mi je žao što seminar ne traje duže, iako je ponekad naporno, to se ne osjeti kada uživamo s nastavnicima i kolegama polaznicima. Veselim se trećem izdanju ovog seminara, novim poznanstvima i novim izazovima u umijeću sviranja jer ovo je nešto u čemu svi uživamo, radimo, družimo se – što nam iznimno fali u ovo vrijeme – objasnio je.