Utorak, 30. travnja 2024.

Koprivničanci se utrkivali i uživali u prirodi na Plitvicama

Članovi Atletskog kluba Koprivnica trčali su jučer najstariju i najpoznatiju utrku na duge pruge u Hrvatskoj: tridest i prvi po redu Plitvički maraton u kategorijama polumaratona i maratona.

Najbolji Koprivničanac u polumaratonskoj konkurenciji bio je Zoran Žilić koji je utrku završio kao četvrti dok su Marko Jertec i Benyamin Vuk završili kao 13., odnosno 44. U maratonskoj konkurenciji Danijel Katalenić osvojio je ukupno sedmo mjesto.

Boje Atletskog kluba Koprivnica na Plitvicama je branila i jedna dama: Renata Tomerlin zahtjevnu je stazu duljine pet kilometara istrčala za 33 minute i 18 sekundi te zauzela 406. poziciju.

Iako ni jedan maraton nije lagan u jučerašnjem Plitvičkom naši atletičari su mogli uživati jer se odvijao u prekrasnom Nacionalnom parku Plitvička jezera, a i organizacija je, kažu, bila na vrhunskoj razini.