Ponedjeljak, 30. rujna 2024.

FOTO Slavenaši remizirali protiv prvoplasiranog Dinama

Nogometaši Slaven Belupa osvojili su bod na gostovanju kod Dinama u Maksimiru. U uzbudljivoj utakmici koja je završila rezultatom 3:3 Slavenaši su od prve do zadnje minute bili hrabri i borbeni i na kraju zasluženo osvojili bod kod aktualnog prvaka.

Koprivnička je momčad povela već u prvoj minuti. Etoundi je oteo loptu protivničkoj obrani i matirao iz blizine Zagorca za 0:1. Dinamo je uzvratio u četvrtoj minuti i preko Gavranovića izjednačio na 1:1. Isti je igrač u osmoj minuti zabio za 2:1. Novo izjednačenje vidjeli smo u 22. minuti kada je kazneni udarac za 2:2 realizirao Krstanović. Do kraja poluvremena rezultat se nije mijenjao iako su obje momčadi imale svoje šanse.

Prvih 20 minuta nastavka donijelo je Slavenu tvrdu igru na sredini terena, a onda je u 69. minuti Majer zabio za 3:2. Samo četiri minute kasnije novo izjednačenje. Glavčić je izvrsno centrirao, a Knoll glavom zakucao za 3:3. Bio je to njegov prvijenac u koprivničkom dresu. Dvije minute prije kraja susreta Zirdum je dobio drugi žuti, odnosno crveni karton sprječavajući opasnu kontru Dinama. Do kraja se rezultat nije mijenjao te je koprivnička hrabra i borbena momčad stigla do boda u Maksimiru.

17. lipnja 2020. – 29. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Zagreb, Maksimir

GNK Dinamo – NK Slaven Belupo 3:3 (2:2)

GNK DINAMO: Zagorac – Moharrami (od 46. Stojanović), Theophile, Gvardiol, Daničić – Ademi (od 66. Kastrati), Jakić, Majer – Tolić (od 66. Ivanušec), Gavranović, Oršić (od 84. Andrić). Trener: Igor Jovičević.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – van Bruggen (od 46. Zirdum), Paracki, Soldo – Bogojević, Glavčić (od 90. Prce), Bačelić Grgić, Mlinar (od 70. Knoll) – Krstanović (od 58. Jeffren), Etoundi (od 70. Iličić). Trener: Tomislav Stipić.

Suci: Dario Kulušić (Šibenik), Mario Pepur (Split), Alen Jakšić (Solin), Jakov Titilić (Hrvace)

VAR: Igor Pajač (Zelina), AVAR: Bojan Zobenica (V. Gorica).

Delegat: Ante Podnar (Gospić)

Kontrolor: Domagoj Ljubičić (Osijek)

Strijelci: 0:1 Etoundi 1′, 1:1 Gavranović 4′, 2:1 Gavranović 8′, 2:2 Krstanović 22′, 3:2 Majer 69′, 3:3 Knoll 74′

Žuti karton: Theophile 32′, Stojanović 71′, Jakić 76′ (Dinamo); van Bruggen 33′, Mlinar 39′, Glavčić 67′, Zirdum 77′, 89′ (Slaven Belupo)

Crveni karton: (Dinamo); Zirdum 89′ (Slaven Belupo)