Subota, 27. srpnja 2024.

PRVENSTVO U BOKSU Osam medalja Davidovih boksača i dva naslova državnih prvaka

Državno prvenstvo u boksu za mlađe uzraste i službeno je završilo. Održano je u koprivničkoj gimnazijskoj sportskoj dvorani, a domaćin mu je bio Boks klub David čiji su mladi natjecatelji ponijeli dva naslova prvaka Hrvatske te sveukupno osvojili osam medalja.

Najboljim državnim kadetom u kategoriji do 72 kg tako je postao Borna Lončarić. Prvo mjesto u Hrvatskoj u kadetskoj kategoriji do 68 kilograma pripalo je Petru Kuharu koji je svog protivnika svladao tehničkim nokautom te zasluženo osvojio pehar za najboljeg kadeta prvenstva.

Srebrna odličja među kadetima osvojili su Jakov Pavleković do 38,5 kg i Jakov Šaleković do 46 kg te među juniorima Mihael Kirasić (80+ kg), dok je Ronald Šambar srebrnu medalju osvojio u uzrastu mlađih kadeta u kategoriji do 56 kg.

Brončanim su se sjajem okitili Dubravko Strnad u juniorskoj kategoriji do 57 kg te Noa Kocijan među mlađim kadetima do 38,5 kg.

– Čestitamo svim našim boksačima jer su svi osvojili medalje. Bitno je naglasiti da je nekima od njih ovo bio prvi nastup na prvenstvu – poručuju iz Boks kluba David.