Srijeda, 9. listopada 2024.

Kuglači Podravke ‘glatko’ dobili Sirelu, Horžitzky i Šantek osvojili sjajno treće mjesto na Regionalnom prvenstvu parova

Kuglači ŠKK Podravke ostvarili su maksimalnu pobjedu u susretu 17. kola Prve B Hrvatske kuglačke lige Sjever protiv Sirele iz Bjelovara.

Iako su nastupili bez Betlehema i Šaška, kuglači Podravke ni u jednom trenutku susreta nisu dozvolili gostima da ih uspiju rezultatski ugroziti. Podravkaši su na kraju slavili s maksimalnih 8:0 (3359:3102).

Šantek : Jelović 3 : 1 (587 : 501)

U sljedećem kolu Podravkaši gostuju kod Slavonca u Slavonskom Brodu.

Spomenimo još kako je jučer, u nedjelju 17. veljače održano Prvenstvo parova Regije Sjever za seniore u Varaždinu, a za seniorke u Koprivnici. Kod seniora je nastupilo 16 parova koji su se plasirali na županijskim natjecanjima, a pet prvoplasiranih parova steklo je pravo nastupa na državnom prvenstvu koje će se održati 10. ožujka u Varaždinu. Odličan rezultat ostvarili su kuglači Podravke Horžitzky i Šantek koji su osvojili treće mjesto i tako se plasirali na državno prvenstvo.

Kod seniorki je nastupilo 14 parova, a tri prvoplasirana para su stekla plasman na Prvenstvo parova Hrvatske koje će se održati 10. ožujka u Zaprešiću. ŠKK Podravka je imala na ovom natjecanju pet parova, a dva para su stekla plasman na državno prvenstvo i to Jelena Kolarić i Željka Orehovec te Vedrana Šimunić i Ljiljana Bolić.