Nedjelja, 28. srpnja 2024.

Košarkašice odigrale dvije međunarodne utakmice

Košarkašice Koprivnice u nedjelju su odigrale dvije utakmice petog kola međunarodne Regionalne lige za mlađe kadetkinje.

U prvome su susretu odmjerile snage s gošćama iz Slovenije – Krkom iz Novog Mesta, te izgubile sa svega pet poena razlike; konačni rezultat glasio je 55:50 za Krku. Naše su košarkašice tek u posljednjoj četvrtini uhvatile zamah, no to nije bilo dovoljno i Krka je sačuvala prednost iz ranijih dijelova utakmice.

Maribor je potom pobijedio Viškovo s 53:34, a gošće s Kvarnera poražene su i u narednoj utakmici kada je protiv njih izašla ekipa Koprivnice. Naše su košarkašice uspješno blokirale napade i stvorile prednost od 20 poena, pa su u zadnjih nekoliko minuta zaigrale i najmlađe koprivničke igračice, djevojčice rođene 2006. godine. Koprivnica je na kraju slavila sa 65:54.
U posljednjoj utakmici dana Maribor je pobijedio Krku sa 77:54.

ŽKK Koprivnica – ŽKK Krka 50:55
(18:12, 4:15, 11:16, 17:12)
ŽKK Koprivnica: Škribanek S., Laljek D. 20, Granželić M., Jembrek P., Žuhar-Henezi V., Triplat J. 15, Čavljak A. 5, Kapetanić M., Kovačić D. 6, Delimar S. 4, Šmic P., Kovačić T.
Trener: Marica Korolija

ŽKK Koprivnica – ŽKK Viškovo 65:54
ŽKK Koprivnica: Škribanek S., Laljek D. 15, Granželić M. 2, Jembrek P., Žuhar-Henezi V. 2, Triplat J. 27, Čavljak A., Kapetanić M. 2, Kovačić D. 8, Delimar S. 9, Šmic P., Kovačić T.