Srijeda, 2. listopada 2024.

I više nego zanimljivo bilo je danas na terenima klubova koji se natječu u Prvoj županijskoj nogometnoj ligi. 16. kolo ponudilo nam je nekoliko zanimljivih rezultata i iznenađenja.

U derbiju kola Ferdinandovac je razbio prvoplasiranu momčad prvenstva Borac iz Imbriovca s visokih 3:0. Pogocima Zvonara u prvom poluvremenu te Jasenka i Fučeka u drugom Ferdinandovčani su nanijeli prvi poraz Imbriovčanima u prvenstvu. Valja istaknuti da su gosti bili bez nekoliko igrača, ali to sigurno ne umanjuje pobjedu domaćina.

Novigradska Drava odlično je startala u proljetni dio sezone, ali je danas zaustavljena na svom travnjaku. Đelekovečki Osvit slavio je rezultatom 0:2, a pogotke su postigli Lopatnik i Glavak.

Do bitnih bodova u borbi za opstanak stigla je Panonija protiv Bratstva. Peterančani su slavili s minimalnih 1:0, a strijelac za pobjedu bio je Budoš. Valja istaknuti da su Kunovčani s terena otišli i više nego ogorčeni s obzirom na to da im je sudac Dergez u drugom poluvremenu poništio pogodak te im je propustio dosuditi kazneni udarac. Dojam gledatelja je da su u obje situacije suci pogriješili.

Tomislav iz Drnja iskoristio je kiks Borca te mu se ponovno približio na osam bodova minusa pobjedom nad Slogom u Ivancu. Iako su Drnjančani na poluvremenu imali minus od jednog pogotka u nastavku susreta su preokrenuli rezultat te su slavili rezultatom 2:3. Za domaćina su zabili Kodrić i Bojanić, dok su tri boda Tomislavu donijeli Rac s dva pogotka i Rajić s jednim.

Još jučer Mladost je nadigrala Miklinovec u Koprivnici s 0:3, dok je Graničar u Legradu bio bolji od Tomislav-Radnika s 2:1. Utakmica Prekodravca i Kalinovca je odgođena, a igrat će se sutra u Drnju s početkom u 16 sati.