Poznata uglovnica u centru grada, točnije na razmeđi Zrinskog trga i Trga Josipa bana Jelačića, još uvijek stoji neobnovljena, a rješenja nema.
Iako se predlagalo svašta, konačna sanacija “Merićeve zgrade” još se čeka, a građani su već navikli na to da stoji ili u skelama ili prekrivena svojevrsnom “reklamnom” fasadom.

O sudbini spomenute uglovnice raspravlja se već desecima godina, a 20. srpnja 2007. godine u Glasu Podravine objavljeno je kako će uglovnica postati Historic hotel.
– Prođe li projekt Razvojne agencije Sjever – DAN na europskom natječaju Interreg IIIA Adriatico, Koprivnica će u centru grada dobiti Historic hotel. Koprivničko je poglavarstvo u ponedjeljak dalo suglasnost Razvojnoj agenciji za korištenje zgrade na Trgu bana Josipa Jelačića 1 za potrebe ovog projekta – pisali su novinari.
U članku piše kako je riječ o već dobro uhodanom lancu europskih hotela Historic, a koji bi se trebali proširiti na pet hrvatskih gradova. Uz Koprivnicu, na isti su se natječaj kandidirali Varaždin, Bjelovar, Virovitica i Karlovac.
– Za potrebe Historic hotela prenamijenit će se javnosti poznata „Merićeva zgrada” u samom središtu grada. Zgrada iz kasnog baroka, stara 335 godina, stambeno-trgovački je objekt visoke ambijentalne vrijednosti. Kako je objasnila Normela Radoš, voditeljica odjela Razvojne agencije, zgrada na glavnom gradskom trgu ima potencijala za prenamjenu, no predstoje obimne arhitektonske studije koje će to i potvrditi – rekla je tada Radoš za Glas Podravine i Prigorja.
Lanac Historic hotela obuhvaća stare objekte slične građe i strukture, pisali su novinari, a prema tadašnjoj procjeni, koprivnička zgrada veličinom, lokacijom u strogom centru grada i vrijednošću arhitektonske građe zadovoljava sve uvjete.

Pisalo se i o tome kako bi gradnja hotelskog smještaja ovakve vrste pridonijela turističkom, ali i poduzetničkom razvoju Koprivnice, odnosno rješenju problema smještajnih kapaciteta koji i danas nisu riješeni.
– Želja nam je u izvedbu projekta uključiti što više lokalnih poduzetnika, kako u gradnji tako i u kasnijoj opskrbi i funkcioniranju hotela, a to je model prema kojem lanac ovakvih hotela funkcionira – naglasila je tada Radoš.
Sredstva europskog natječaja trebala su se iskoristiti za daljnje istraživanje tržišta i profiliranje gostiju, izradu preliminarne studije, idejnog projekta obnove i procjenu troškova.
– O tome kako bi koprivnički hotel trebao u konačnici izgledati još je prerano govoriti, no sigurno će biti uređen u skladu s nekadašnjim izvornim stanjem, kako bi turisti koji će u njemu odsjedati, osjetili i dašak vremena barokne Koprivnice – zaključila je 2007. Normela Radoš.