Osnovna škola Đuro Ester slavi svoj 66. rođendan.
Tom je prigodom u dvorani “Vinko Zember” održana svečana akademija, a otvorena je i izložba ”Putevi spasenja”.
Osnovna škola Đuro Ester, kolokvijalno poznata još i kao treća osnovna, osnovana je 30. listopada 1959. godine, a u svojim je počecima zgradu dijelila s Osnovnom školom Antun Nemčić Gostovinski. Profesorica Ljubica Rubeša bila je prva stalna upraviteljica škole od 1960. do 1979. godine, a u njenom je mandatu odnosno 1975. godine škola i preseljena u današnju zgradu.
Ove je godine Dan škole bio poseban jer se svečanost prvi put održala u dvorani “Vinko Zember”, a uz ravnateljicu Sanju Prelogović, svečanosti je prisustvovala i ravnateljica prijateljske škole Olga Meglić iz Ptuja Helena Ocvirk, gradonačelnik Mišel Jakšić, zamjenica Ksenija Ostriž, Goran Međurečan ispred Komunalca kao eko kumova škole te brojni pročelnici, ravnatelji vrtića, predstavnici ustanova i tvrtki, vijeća roditelja i školskog odbora te drugi ivaženi gosti.
Kako je uvodno istaknula ravnateljica Prelogović, škola ove godine bilježi mnoga postignuća poput odličnih rezultata na nacionalnim ispitima 4. i 8. razreda i nastavka suradnja sa školom iz Ptuja koja traje još od 1982. godine. Istaknula je i kako se učenička zadruga predstavlja s novi proizvodima te kako je ove školske godine dodatno porastao značaj Erasmus akreditacije.
Na kraju je istaknula i kako danas počinje i energetska obnova škole, a sve zahvaljujući parteru Gradu Koprivnici.
Uz prigodni program, otvorena je i izložba likovnih radova učenice Leone Hrenić, a koju je predstavio umjetnik i profesor likovne kulture Mario Dimić.