Policija je kod troje osumnjičenika pronašla više od 6.200 kutija cigareta i gotovo 15.000 grama sitno rezanog duhana i više od 4.200 eura.
Izvijestili su tako maloprije iz Policijske uprave koprivničko-križevačke i istaknuli kako je provedeno kriminalističko istraživanje nad osumnjičenom 63-godišnjakinjom i 55-godišnjakom s koprivničkog područja te osumnjičenim 53-godišnjakom s područja Zagrebačke županije i to zbog sumnje u počinjenje kaznenih djela nedozvoljene trgovine.
– Na temelju naloga Županijskih sudova u Varaždinu i Zagrebu izvršene su pretrage osoba, doma, drugih prostorija i vozila koja koriste osumnjičeni te je ukupno pronađeno i oduzeto 6.266 kutija različitih cigareta, 14.920 grama sitno rezanog duhana bez trošarinskih markica Ministarstva financija, četiri mobitela i 4.255 eura – objašnjavaju u policiji.
Dodaju kako će zbog sumnje u počinjenje kaznenih djela nedozvoljene trgovine protiv osumnjičenika biti podnesena kaznena prijava nadležnom državnom odvjetništvu.


