Uvijek spremni – moto je kojim se vode djelatnici Javne vatrogasne postrojbe Koprivnica.
Provjerili smo kakva im je bila 2024. godina. Prema informacijama koje su podijelili s nama, tijekom cijele godine odradili su ukupno 203 intervencije.
Koprivnički vatrogasci 20 puta intervenirali su zbog požara u stambenim objektima, 18 puta zbog požara na otvorenom prostoru, 14 puta gasili su požare dimnjaka, a 13 puta su bili angažirani zbog požara na vozilima.
Osim toga, sedam puta su izlazili zbog otvaranja vrata, šest puta gasili požare na gospodarskim objektima i industrijskim strojevima. Spasili su životinje u četiri navrata, jednom ispumpavali podrum, a jednom ugasili požar na sušari.
Što se tiče tehničkih intervencija, vatrogasci su tijekom godine intervenirali 45 puta.
Važno je napomenuti da u 2024. godini nije bilo niti jedne lažne dojave, što dodatno govori o ozbiljnosti i odgovornosti zajednice.
