‘IZLOK je akcija inicirana od strane uredništva LOK – a sa željom da se unaprijedi kulturni i zabavni život omladine Koprivnice te da se sa spontanim i neobaveznim razgovorima stvori osnova za kvalitetniju komunikaciju svih mladih’, piše u programu IZLOK-a.
Akcija se odvija u tri pravca – prvi demokratizira odnos prodavača i kupca, bilo tko može donijeti bilo što na prodaju ili razmjenu. Drugi teži razbijanju granicua između izvođača i pasivnog promatrača čime se želi demistificirati fenomen ‘zvijezde’ ili ‘onoga koji kuži svirku’ pa se tako već predstavilo nekoliko mladih grupa poput Ferdinand benda, Fakina, Pertinaxa ili Korisnih životinja.
Osim koncertne prezentacije, na ovom planu organizira se i ‘izlaganje stvari koje su donesene na pokaz’ poput omota gramofonskih ploča, izložbe stripa i slično. Treći vid komunikacije najširi je i postoji samo uvjetno, a odnosi se na sve ostale aktivnosti koje nisu obuhvaćene u prva dva’.
Tako stoji u članku ‘Analiza djelovanja ‘Izloka’ koji sve više privlače mlade ljude Koprivnice i ovoga kraja’ objavljenom u Glasu Podravine 27. studenog 1981. godine. Sve ovo i danas, doduše u pomalo izmijenjenom, ali suštinski istom obliku, vrijedi i za djelovanje Šarenog Dućana što ne treba nimalo čuditi jer njegov je osnivač izravno potekao iz IZLOK – a i LOK- a.

Riječ je, naravno, o Krunoslavu Jajetiću koji je na tragu temelja koji su udareni 80 – ih godina Šareni Dućan, uz već tradicionalnu Viniliju ili stalnu mogućnost prodaje, razmjene ili pokaza svega i svačega, proširio i na takozvanu ‘Šarenu galeriju IZLOK’, a kojoj je cilj izložiti sve ono što netko misli da bi trebalo izložiti.
U tome su mu pomogli i Nenad Marinac i Dražen Ernečić, ali i legendarni koprivnički umjetnik i nekadašnji član Korisnih Životinja, Zoran Car, čiji su radovi prvi izloženi u novootvorenoj galeriji.
Izložba je bila i prilika da se Car po prvi puta nakon nekoliko godina ponovno pojavi u Koprivnici iz koje izbiva iz opravdanih zdravstvenih razloga, a izloženi radovi ujedno su i njegovi posljednji te su dio ciklusa ‘Koprivničke razglednice’.
I ova izložba otvorena je neformalno i bez velike pompe, no njen je značaj višestruk, prvo zato jer je nastavljena gotovo polustoljetna koprivnička tradicija vanstrujaškog kulturnog djelovanja, drugo zato jer je se još jednom pokazalo da je Koprivnica prije svega umjetnički grad te da potreba za vanstrujaškim izložbenim i izvedbenim prostorima u centru grada i dalje itekako postoji te na kraju i zato što je pokazala i dalje postoje oni koji brinu za lik i djelo nekih od pionira koprivničke suvremene kulture, a što je nedvojbeno upravo – Zoran Car.