Subota, 27. srpnja 2024.

Atletičari Koprivnice osvojili naslove veteranskih prvaka i srušili nacionalni rekord

U Varaždinu na atletskom stadionu “Sloboda” održano je 28. Otvoreno međunarodno atletsko veteransko prvenstvo Hrvatske na kojem su nastupila i četiri člana AK Koprivnica – Lucija Knorr, Vesna Štefanić, Martina Martinčić i Josip Jagarinec.

Ostvarili su odlične rezultate i vratili se s mnogo medalja i naslovima veteranskih prvaka Hrvatske u više disciplina te s jednim hrvatskim veteranskim rekordom.

Lucija Knorr, Vesna Štefanić i Martina Martinčić nastupile su na 100 metara. U kategoriji Ž35 Lucija Knorr osvojila je drugo mjesto i srebrnu medalju s rezultatom 17.69, u kategoriji Ž40 Vesna Štefanić osvojila je prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov veteranske prvakinje Hrvatske sa rezultatom 16.46 dok je Martina Martinčić osvojila drugo mjesto i srebrnu medalju s rezultatom 17.36.

Lucija Knorr i Vesna Štefanić nastupile su na 200 metara i obje osvojile prvo mjesto, zlatne medalje i naslove veteranskih prvakinja Hrvatske svaka u svojoj kategoriji s rezultatima Lucija Knorr (Ž35) 39.34, a Vesna Štefanić (Ž40) 36.06.

Martina Martinčić nastupila je u utrci na 400 metara i osvojila prvo mjesto, zlatnu medalju i naslov veteranske prvakinje Hrvatske u kategoriji Ž40 s rezultatom 85.93.

Knorr i Štefanić također su nastupile u bacanju kugle od četiri kilograma i osvojile prvo mjesto, zlatne medalje i naslov veteranskih prvakinja Hrvatske u svojim kategorijama s rezultatima Lucija Knorr (Ž35) 5.65 metara, a Vesna Štefanić (Ž40) 4.39 metara.

Josip Jagarinec natjecao se u utrkama na 1500 i 5000 metara i postao dvostruki veteranski prvak Hrvatske u svojoj kategoriji M50 s rezultatima: 1500 metara – 5:18.59 te 5000 metara – 19:50,37 minuta.

Dodajmo kako su je kraju natjecanja troje članova Koprivnice sudjelovalo u trčanju mješovite štafete 4×100 metara u sastavu Vesna Štefanić, Lucija Knorr, Josip Jagarinec, Boris Lacković te su postali veteranski prvaci države s rezultatom 1:02.69 i postavili novi veteranski rekord Hrvatske u toj mješovitoj štafeti.