Subota, 27. srpnja 2024.

KUP JE NAŠ! Podravkašice svladale ekipu Lokomotive i 26. put osvojile Kup Hrvatske

Rukometašice Podravka Vegete danas su osvojile Hrvatski rukometni kup za žene.

Podravkašice su s 33:29 u finalu svladale ekipu Lokomotive. Sama utakmica odigrana je u Poreču, a ovo je bio 30. put da Podravkašice nastupaju u finalu. Ovom pobjedom Podravkašice su zaokružile uspješnu sezonu.

Podravkašice nisu najbolje otvorile utakmicu. U 14. minuti Podravka je dva pogotka u zaostatku. Trener Podravkašica Ivica Obrvan tada zove predah nakon kojeg Koprivničanke polako preokreću rezultat da bi na poluvrijeme otišle uz vodstvo 14:13.

Podravka dobro ulazi u drugo poluvrijeme te već u 32. minuti bježi na četiri gola razlike. U 36. minuti Podravkašice podižu razliku na pet golova, rezultat je 20:15. U posljednjih 10 minuta utakmice Podravka ulazi s prednošću od sedam pogodaka, rezultat je 28:21. Do kraja susrete nije bilo prevelikih iznenađenje te je utakmica završila pobjedom Podravka Vegete 33:29.