Četvrtak, 16. svibnja 2024.

FOTO Koprivnički badmintonaši u Čakovcu odradili drugo kolo Hrvatskog kupa, najuspješnija Margareta Tot

Održano je drugo kolo Hrvatskog kupa u badmintonu za kategorije do 11, 13, 15, 17 i 19 godina starosti.

Domaćin je bio Čakovec, a na natjecanju je bilo i devetero članova Badmintonskog kluba Koprivnica.

– Najistaknutiji rezultat ostvarila je Margareta Tot pobijedivši u pojedinačnoj konkurenciji djevojčica do 11 godina starosti. U paru je Margareta s Lorom Kalem iz Bjelovara osvojila drugo mjesto. U konkurenciji dječaka do 11 godina starosti drugo mjesto osvojio je Fran Kovačić ispred Luke Koludera, najmlađeg natjecatelja na turniru – javili su iz kluba.

U konkurenciji djevojčica do 13 godina starosti drugo mjesto u pojedinačnoj konkurenciji osvojila je Lara Tomjek, kao i u konkurenciji mješovitih parova s Filipom Vedrišem. Filipu je u pojedinačnoj konkurenciji za malo izmaknula medalja, zauzeo je četvrto mjesto.

U konkurenciji do 15 godina starosti blizu postolja bio je Petar Lovasić, u mješovitom paru s Ivom Aušperger iz Bjelovara zauzeo je četvrto mjesto, a u pojedinačnoj konkurenciji peto mjesto.