Subota, 25. svibnja 2024.

FOTO Golovima Mioča, Božića i kadeta Marića Slaven pobijedio Goricu

Nogometaši Slaven Belupa danas su u sklopu 33. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige ugostili Goricu i pobijedili.

Susret igran na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek-Apaš završio je slavljem Farmaceuta od 4:1.

U vodstvo su prvi ušli gosti i to pogotkom Vujnovića u 41. minuti, no svega dvije minute nakon za 1:1 izjednačio je Mioč. Rezultat se nije mijenjao sve do 69. minute kada je za Koprivničance zabio Božić. Za 3:1 ponovno je mrežu zatresao Mioč u 80. minuti i to s bijele točke, a konačan rezultat od 4:1 postavio je kadet Marić u sudačkoj nadoknadi.

Spomenimo i da je igru zasjenila teška ozljeda igrača Gorice Đekića u prvom poluvremenu kada je golman Gorice istrčao prema lopti te ga koljenom udario u glavu.

Bio je to četvrti međusobni susret ovih dviju momčadi u aktualnoj sezoni. Gorica je dosad imala jednu pobjedu i na svom je terenu slavila rezultatom 1:0, dok smo u preostala dva gledali remije rezultatima 0:0 i 2:2.

Slavenašima koji su pretposljednji na tablici s 33 boda do kraja prvenstva predstoje još tri utakmice – protiv Lokomotive u gostima, Dinama na domaćem terenu i Rijeke također u gostima.