Srijeda, 3. srpnja 2024.

Članovi Atletskog kluba Koprivnica nastupili u Karlovcu

Atletičari su se natjecali na drugom danu Kupa i Prvenstvu Hrvatske za seniore i seniorke u atletici.

Natjecanje se sastojalo od pojedinačnog i ekipnog dijela, a koprivnički atletičari natjecali su se između ostalog u disciplini bacanje koplja, skok u dalj, skok u vis te na utrci od 5.000 metara, navode u Atletskom klubu Koprivnica.

U bacanju koplja za seniorke Josipa Mikulec osvojila je šesto mjesto, a Chiara Markić zauzela je ukupno 17. mjesto.

Iste natjecateljice nastupile su i u skoku u dalj gdje je Chiara osvojila ukupno 18. mjesto, a Josipa 19. mjesto.

U skoku u vis Dora Čolig osvojila je deveto mjesto, dok je u utrci na 5.000 metara za seniore Oliver Orešić osvojio 12. mjesto.

U ukupnom poretku Kupa seniori su osvojili 23. mjesto, a seniorke 15. mjesto.

Koprivnički atletičari tako su osvojili ukupno 16. mjesto u poretku Kupa Republike Hrvatske, zaključili su u Atletskom klubu Koprivnica.