Petak, 3. svibnja 2024.

Podravka Vegeta bolja od Osijeka, nastavljen besprijekoran niz u prvenstvu

Rukometašice Podravka Vegete nastavile su besprijekoran niz u ovoj sezoni 1. Hrvatske lige za žene pobjedom u gostovanju nad Osijekom.

U 23. kolu Podravkašice su bile bolje rezultatom 23:33, na poluvremenu 9:17.

Gošće su djelovale sigurno, no kako domaće djevojke iz donjeg dijela prvenstvene ljestvice nisu djelovale impresionirano, mjesta za opuštanje nije bilo. Igračice Osijeka bile su prilično razigrane i u drugom dijelu imale nekoliko dobrih kombinacija te u posljednjoj četvrtini bile na 16:21. Njihova borbenost je bila vidljiva, ali usprkos svim naporima, Podravkašice su iskusno držale prednost od +5. Desetak minuta prije kraja, pad Osijeka nakon nekoliko uspješnih kontri Podravke. Domaće gube preciznost i koncentraciju, obrana im postaje potpuno pasivna i šuplja, što gošće koriste za odlazak u sigurnu prednost i nove bodove.

Iduću utakmicu Podravka Vegeta igra na domaćem terenu protiv Zameta početkom svibnja.