Srijeda, 15. svibnja 2024.

Koprivničke atletičarke i atletičari nastupili na prvenstvu Hrvatske u ‘kratkom’ trailu

Ženska trail ekipa Atletskog kluba Koprivnica osvojila je četvrto mjesto na prvenstvu Hrvatske u “kratkom” trailu koje je održano u Ivancu.

Natjecanje je održano u organizaciji Atletskog kluba Varaždin te je riječ o drugom izdanju Podravka pojedinačnog i ekipnog prvenstva Hrvatske, a koprivnički atletičari nastupili su na stazi dugoj 41,6 kilometara s visinskom razlikom od 1.752 metara, poručili su iz kluba.

– U konkurenciji muškaraca Benyamin Vuk je osvojio 11. mjesto, Damir Podoreški je osvojio 32. mjesto, a Zvonimir Prosenjak 41. mjesto. U konkurenciji žena Vanja Rupčić je osvojila 15. , Ivana Merc 18., a Dijana Radotović 22. mjesto – istaknuli su.

U ekipnom poretku ženska ekipa kluba u sastavu Vanja Rupčić, Ivana Merc i Dijana Radotović je završila četvrta, a muška ekipa u sastavu Benyamin Vuk, Damir Podoreški i Zvonimir Prosenjak bila je sedma.

Izvor: AK Koprivnica