Ponedjeljak, 30. rujna 2024.

FOTO Đurđevački šahisti sjajni na turniru u Novom Virju, Gabrielu Kapitaniću zlatna medalja

Odlične rezultate ostvarili su članovi đurđevačkog Šahovskog kluba Picok na šahovskom turniru “Josipovo 2024.” održanom u Novom Virju.

U zadnje kolo A-turnira ušlo je petero natjecatelja s istim brojem bodova, no na kraju ga je osvojio Gabriel Kapitanić koji se okitio zlatnom medaljom u kategoriji do 15 godina. Viktor Gašparec je osvojio drugo mjesto u kategoriji do 11 godina gdje je još nastupio i Matija Mihočka, izvijestili su iz Grada Đurđevca.

– Na B-turniru su najuspješniji bili Arijan Marković koji je osvojio drugo mjesto do 12 godina te Mia Marijan koja je osvojila treće mjesto u kategoriji do 14 godina. Ispred Šahovskog kluba Picok još su nastupili Tedi Turković, Leonardo Gašpari, Rubi Tereza Roštan i Petar Legradi – istaknuli su.

Za ukupan poredak ekipa zbrajali su se bodovi najuspješnija tri natjecatelja na oba turnira što je kadetima kluba donijelo ekipno treće mjesto.