Ponedjeljak, 20. svibnja 2024.

Mladi šahist Gabriel Kapitanić postao državni prvak u brzopoteznom šahu, Viktor Gašparec doprvak

I više nego odlične rezultate ostvarili su članovi Šahovskog kluba Picok u Vodicama na pojedinačnom brzopoteznom prvenstvu Hrvatske za kadete i mlade.

U klubu govore da je na prvenstvu nastupilo šest njihovih članova, a najbolji rezultat ostvario je Gabriel Kapitanić koji je osvojio prvo mjesto u kategoriji do 10 godina te je tako postao državni prvak u brzopoteznom šahu. Viktor Gašparec osvojio je drugo mjesto u kategoriji do osam godina te je tako postao državni doprvak u brzopoteznom šahu.

– Ovo su novi veliki uspjesi naših mladih nada koji su već ove godine osvajali medalje na državnom natjecanju u standardnom šahu – istaknuli su u klubu.

Uspješni su bili i ostali predstavnici kluba pa je tako Ognjen Domović zauzeto 14. mjesto do 18 godina, Karlo Šokec 40. mjesto do 18 godinam Ivan Horvat 50. mjesto do 18 godina, a Mia Marijan 54. mjesto do 12 godina.

Spomenimo da se u Vodicama još održava i državno prvenstvo u ubrzanom šahu.