Ponedjeljak, 29. travnja 2024.

Podravkašice uvjerljive protiv Dalmatinke, Šimara postigla najviše pogodaka

Rukometašice Podravke Vegete sinoć su pobijedile Dalmatinku u Prvoj hrvatskoj rukometnoj ligi za žene.

Utakmica je odigrana u Pločama, a krajnji rezultat bio je 33:18.

Nisu najsjajnije otvorile utakmicu koprivničke rukometašice pa je domaća ekipa povela 3:0, ali trgnule su se izabranice Ivice Obrvana nakon toga i ubacile u višu brzinu. Povećavale su u nastavku svoju prednost te je na poluvremenu bilo 15:10.

U drugom poluvremenu nastavile su u ritmu s kraja prvog dijela i već u prve dvije minute došle do prednosti od sedam pogodaka. Odličnom serijom od devet pogodaka u nastavku su još više povećale svoju prednost.

U redovima Podravke najviše je pogodaka zabila Andrea Šimara, čak osam, dok je Lucija Bešen upisala devet obrana.

– Bio je malo teži početak, a znamo da su uvijek ova gostovanja malo teška. Domaćin je bio fokusiran i igrao maksimalno u prvom dijelu, a mi smo se u nastavku posložili i krajem prvog poluvremena se odvojili. U drugom smo poluvremenu uhvatili gas i na kraju uvjerljivom pobjedom završili utakmicu – komentirao je pomoćni trener Marko Brezić.

Dodajmo da Podravkašice već danas igraju novu prvenstvenu utakmicu i to protiv Splita. Ogled je na rasporedu u 17:45 u dvorani Gripe u Splitu.