Ponedjeljak, 30. rujna 2024.

Petar Slavinić, član Atletskog kluba Koprivnica, osvojio je drugo mjesto na 18. Europskim dječjim igrama u Brnu u Češkoj.

Koprivnički atletičari natjecali su se od 2. do 4. rujna, a na igrama je sudjelovalo 2.200 natjecatelja iz 17 europskih država.

– Naši atletičari, iako malobrojni, postigli su jako dobre rezultate. Naime, Petar Slavinić je u 2010. godištu osvojio drugo mjesto i srebrnu medalju na 800 metara. Također, nastupio je i u kvalifikacijama na 60 metara – ističu iz koprivničkog kluba.

Dodaju kako su za klub još nastupali i Lukas Petrić, Dorian Držanić, Pavao Kos, Vili Lipuš, Lana Grudić, Nicol Rajn i Karla Obranović.

Spomenimo kako je Petar Slavinić nastupio i u disciplini 150 metara te izborio nastup u B finalu gdje je osvojio drugo mjesto.