Utorak, 7. svibnja 2024.

Slavenaši u završnici preokrenuli utakmicu i ‘izvukli’ remi s Varaždinom

Nogometaši Slaven Belupa večeras su u sklopu drugog kola SuperSport Hrvatske nogometne lige gostovali u Varaždinu kod istoimenog domaćina.

Iako je domaćin vodio do 81. minute, koprivnička je momčad golovima Hoxhe i Mioča stigla do boda, izvijestili su iz kluba.

– Varaždin je poveo već u petoj minuti. Mitrovski je pogodio s 20 metara iz slobodnog udarca za 1:0. Pokušao je odgovoriti Hoxha glavom nakon jednog kornera, no nije bio dovoljno precizan. Pokušala je naša momčad doći do izjednačenja, no u 28. minuti Brodić je pogodio izvana za 2:0 – istaknuli su.

U nastavku susreta Varaždin je nekoliko puta opasno zaprijetio, no Marković je bio na visini zadatka. Iskoristio je to Hoxha u 81. minuti i, tipično za njega, iskosa s lijeve strane pogodio “malu mrežicu” suprotnog kuta za 2:1. Samo pet minuta kasnije 2:2 – Hoxha je izborio kazneni udarac, a Mioč ga mirno realizirao za izjednačenje.

U idućem kolu Slavenaši će po prvi puta u ovoj sezoni biti domaćini. U subotu će od 18:45 u Koprivnici ugostiti Rudeš.