FOTO Slaven izgubio od Hajduka, Zekić se uz prigodan poklon i pljesak s tribina oprostio od Apaša

Slaven Belupo je danas u sklopu 35. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige ugostio Hajduk na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek-Apaš.

Susret je završio porazom Koprivničanaca od 0:1, a spomenimo da je današnja utakmica ujedno bila i posljednja na domaćem terenu za trenera Farmaceuta Zorana Zekića. Zekiću je stoga uoči susreta uručen simboličan poklon – dres Slaven Belupa s brojem 72, a publika ga je nagradila i pljeskom.

– Hajduk je prvi zaprijetio. Sahiti je pokušao iz voleja u šestoj minuti, no nije bio dovoljno precizan. Odgovorio je Perošević s druge strane u 15. udarcem iskosa s lijeve strane. Rezultat je ostao isti. Dvije minute kasnije Borevković je neometan pucao glavom sa šest metara, Sušak je izvrsnom reakcijom spasio svoj gol. U 32. minuti Anello se našao u idealnoj situaciji pred golom Slavena. S 10-ak metara je loptu poslao visoko iznad vrata. Gosti su poveli s 0:1 u 38. minuti kada Mlakar pogodio mrežu Suška iz blizine nakon centaršuta Sahitija – istaknuli su u koprivničkom prvoligašu.

U nastavku susreta prva je zaprijetila koprivnička momčad. Bašić je snažno pucao izvana, a Lučić krajnjim naporom spasio svoj gol. Do kraja utakmice domaća je momčad pokušala doći do izjednačenja, no nije uspjela te je Hajduk slavio u Koprivnici.

U posljednjem ovosezonskom kolu Slaven Belupo će gostovati na Aldo Drosini kod Istre 1961.