Ponedjeljak, 6. svibnja 2024.

FOTO S državnog prvenstva u plivanju perajama ronioci Šoderice se vratili s pregršt medalja

Na bazenima Svetice u Zagrebu od 31. ožujka do 2. travnja održano je otvoreno Prvenstvo Hrvatske u plivanju perajama za mlađe juniore, juniore i seniore.

Za Ronilački klub Šoderica nastupili su Petar Koluder, Ljupka Patrčević Lončarić, Tin Treščec, Isabella Victoria Švegović, Viktor Lovreković, Leo Bradić i Mihael Šestak.

U mlađejuniorskoj konkurenciji Isabella Victoria Švegović osvojila je drugo mjesto u kategoriji 100 bf i treće mjesto u kategoriji 200 bf. Tin Treščec je bio treći u kategoriji 100 m.pp, drugi u kategoriji 1.500 m.pp i 200 m.pp i prvi u kategorijama 50 m.pp, 400 m.pp i 800 m.pp.

U juniorskoj konkurenciji Leo Bradić osvojio je treća mjesta u kategoriji 100 m brzinsko ronjenje i 400 m brzinsko ronjenje. Viktor Lovreković je bio prvi u kategorijama 50 m.pp, 100 m.pp, 200 m.pp, 400 m.pp, 800 m.pp, 1.500 m.pp te je u seniorskoj konkurenciji osvojio prva mjesta u kategoriji 200 m.pp, 400 m.pp, 1.500 m.pp i 800 m.pp

U kategorijama 200 m.pp, 400 m.pp i 1.500 m.pp Viktor je postavio nove juniorske i seniorske rekorde Republike Hrvatske, a na 800 m.pp postavio je novi juniorski rekord Republike Hrvatske.

Mihael Šestak je u seniorskoj konkurenciji osvojio je druga mjesta u kategorijama 50 m apnea i 50 m.pp te prva mjesta u 100 m.pp i 100 m brzinsko ronjenje.

U mješovitim štafetama Petar Koluder, Ljupka Patrčević Lončarić, Isabella Victoria Švegović i Tin Treščec u disciplini 4×100 bf osvojili su treće mjesto, a u disciplini 4×50 pp drugo.

U juniorskim štafetama Viktor Lovreković, Leo Bradić, Petar Koluder i Tin Treščec u disciplini 4×100 pp osvojili su prvo mjesto te su u disciplini 4×200 pp također bili prvi, izvijestili su iz kluba.