Subota, 11. svibnja 2024.

U napetoj utakmici Đurđevčani bolji od Grafičara iz Ludbrega

Odigrano je 17. kolo Treće lige regije Sjever za košarkaše u kojoj je đurđevačka Mladost ugostila ekipu Grafičara iz Ludbrega.

U utakmicu koja je imala veliki značaj za rasplet na vrhu tablice bolje su krenuli gosti iz Ludbrega. Na samom početku gosti su povezali nekoliko dobrih obrambenih pozicija te pogađaju teške šuteve i utakmicu počinju serijom od 0:8. Đurđevčani ipak brzo hvataju priključak. Cijelo prvo poluvrijeme igralo se na mini serije koševa svake ekipa, a na poluvremenu rezultat je 45:35.

U drugo poluvrijeme domaćini ulaze znatno čvršće i bolje od gostiju te u samo pet minuta odlaze na +20. Gosti iz Ludbrega su u nekoliko navrata uspjeli doći do 10 koševa razlike, ali Đurđevčani nisu dozvolili da dođe do preokreta. Mladost privodi mirno utakmicu kraju, a utakmica završava rezultatom 91:74.

Najbolji kod Mladosti bio je Balaško s 30 poena, 16 je dodao Jančijev, a Cestar 15.