Subota, 27. travnja 2024.

Nova pobjeda đurđevačke Mladosti na gostovanju u Kotoribi

Odigrano je 16. kolo Treće lige regije Sjever za košarkaše u kojoj je đurđevačka Mladost gostovala u Kotoribi kod ekipe Košarkaškog kluba Dubravčan.

Iako gosti od prve minute ulaze u utakmicu s imperativnom pobjede, domaćini su na samom početku bili u minimalnoj prednosti, ali krajem prve dionice Mladost postiže nekoliko lakih poena te nakon prve četvrtine vodi rezultatom 21:29. U drugoj četvrtini Đurđevčani preuzimaju sve konce u ruke i dominacijom u obrani zadržavaju domaćina na samo 13 poena u četvrtini te na poluvrijeme odlaze s rezultatom 24:56.

U drugom poluvremenu Mladost dodatno pojačava ritam te rješava utakmicu u trećoj četvrtini. Do kraja utakmice svi igrači dobivaju zaslužene minute na parketu te utakmica završava rezultatom 65:98.

Đurđevčani su imali četiri igrača s dvoznamenkastim brojem poena, a predvodio ih je Balaško s 21 poenom, Odobašić 18, Beljan 17 te Cestar 16.

U idućem kolu Mladost na domaćem terenu dočekuje ekipu Grafičara iz Ludbrega.

Tekst: Matej Baltić