Subota, 27. travnja 2024.

FOTO Podravkašice nakon raspucavanja sedmeraca svladale jake Poljakinje

Nakon napete završnice RK Podravka Vegeta je s 26:24 slavila nad poljskim Lubinom u kvalifikacijskoj utakmici za Europsku ligu.

Riječ je o uzvratnoj utakmici trećeg pretkola kvalifikacija, u prvoj utakmici Kokice su remizirale s jakim Poljakinjama.

Podravka je dobro krenula u utakmicu. Igrao se gol za golom do 25. minute kada su se Poljakinje počele odvajati. Do kraja poluvremena gošće su došle na četiri gola razlike te prvo poluvrijeme završava rezultatom 12:8 za Lubin.

Podravka u drugom dijelu pojačava tempo te utakmica završava rezultatom 22:22, nakon čega se krenulo na raspucavanje sedmeraca. Domaće igračice bile su koncentriranije i na kraju slavile i tako izborile prolazak u Europsku ligu.

– Nakon svečanog protokola koji smo imali nakon utakmice s ponosom objavljujemo da će Rukometni klub Podravka Vegeta prezimiti u Europi. Podravka Vegeta se kvalificirala u Europsku ligu. Spektakl na najjače – izvijestili su kratko iz kluba.