Petak, 26. travnja 2024.

FOTO Mladi badmintonaši odlični u Čakovcu, Lovro Matovina trostruki prvak Hrvatske

Mladi koprivnički badmintonaši postigli su odlične rezultate na posljednjem ovogodišnjem natjecanju.

U Čakovcu se u subotu i nedjelju održalo treće kolo Hrvatskog kupa, na kojemu su sudjelovali natjecatelji iz Dubrovnika, Bjelovara, Novske, Zagreba, Velike Gorice, Koprivnice i Čakovca.

Petar Lovasić nastupio je u konkurenciji U11, u kojoj je osvojio treće mjesto. Lara Tomjek je u istoj kategoriji bila četvrta. Lovro Matovina bio je treći u singlu i u paru s Nikom Šumićem iz Badmintonskog kluba Dubrovnik, u kategoriji U15, u kojoj uglavnom nastupaju natjecatelji tri godine stariji od Matovine. U kategoriji U13 osvojio je prvo mjesto u singlu i u paru s Viktorom Habušem iz Badmintonskog kluba Zagreb-Medvedgrad.

Lovro Matovina tako je zaključio godinu kao trostruki prvak Hrvatske u singlu, paru i miksu, u kategoriji U13. U Hrvatskom kupu u sva tri kola osvojio je prvo mjesto i prvi je u konačnom poretku, kažu iz Badmintonskog kluba Koprivnica.