Nedjelja, 24. studenoga 2024.

SJAJNE VIJESTI Koprivničkoj gimnaziji za nove projekte dodijeljeno više od 500.000 kuna

Koprivničkoj Gimnaziji Fran Galović početkom ovoga tjedna dodijeljena su financijska sredstva u iznosu od 71.250 eura za usavršavanja učenika i nastavnika u zemljama Europske unije.

Kako poručuje ravnatelj gimnazije Vjekoslav Robotić, projektnom prijavom u svibnju ove godine škola je zatražila financiranje u okviru projekta “Erasmus+ Ključne aktivnosti 121” za područje općeg odgoja i obrazovanja.

– Projektni prijedlog ispunio je sve kriterije i dobio visoku ocjenu te je financiran kao drugi po visini iznosa dodijeljenih sredstava od 13 akreditiranih ustanova. Projekti koji će se provoditi uključuju suvremeni interdisciplinarni pristup učenju i poučavanju što je u skladu i s ishodima novih predmetnih kurikuluma – nastavlja Robotić.

Robotić dodaje kako je gimnazija od veljače jedna od četiri srednje škole koje su nositelj Erasmus akreditacije. Natječaj i dokumentaciju napisale su profesorice Martina Grgac i Marina Njerš koje su, otkriva Robotić, još 2012. godine započele raditi na europskim projektima i kroz ovih devet godina napisale brojne projekte koji su financirani od strane Europske unije.

– Kako bi gimnazija dobila akreditaciju bilo je potrebno osmisliti Europski razvojni plan škole, a zatim i projekte koji će se provoditi u sljedećem razdoblju. Ova akreditacija konkretno znači da će gimnazija do 2027. godine imati pristup brzom postupku financiranja, to jest da će učenici i nastavnici i ubuduće imati prilike predstavljati Koprivnicu i Hrvatsku tijekom rada na raznim projektnim temama s vršnjacima iz Europske unije. Za nastavnike su ovo otvorena vrata prema inovativnom obliku projektne nastave, a također i prema stručnom usavršavanju i učenju iz primjera dobre prakse u europskim školama – govori Robotić.

Spomenimo da novo projektno razdoblje otvara mogućnost za mobilnost i suradnju u području obrazovanja, osposobljavanja, mladih i sporta. Program sudionicima omogućuje stjecanje vještina i iskustava te doprinosi modernizaciji obrazovanja, osposobljavanja i rada s mladima u cijeloj Europi, spominje Robotić.

– Uz Erasmus akreditaciju možemo definirati vlastite ciljeve i odabrati kojom brzinom želimo napredovati, a gimnazija će svake godine imati financijska sredstva za nove mobilnosti. Time se možemo usredotočiti na dugoročne ciljeve gdje će aktivnosti mobilnosti postupno poboljšavati kvalitetu poučavanja i učenja – zaključuje.

Dodajmo da trenutno 20 profesora i oko 100 učenika radi na šest Erasmus projekata, 10-ak eTwinning projekata, kao i jednom INTERREG projektu.

Slušaj uživo
zatvori