Subota, 27. travnja 2024.

FOTO Podravski ribolovci odlični na svjetskom prvenstvu: Međimurec osvojio ekipno zlato, Picer četvrta

Član U-25 reprezentacije Leon Međimurec iz ŠRK-a Karas Kuzminec okitio se zlatnom medaljom na 13. Svjetskom prvenstvu u sportskom ribolovu udicom na plovak održanom na kanalu Tisa u Szolnoku u Mađarskoj.

Kako donosi Ribolov Koprivnica, uz Međimurca za U-25 reprezentaciju nastupili su Leon Funes, Dino Hrenar i Mario Pejaković, dok su kapetani ekipa bili Željko Vrankić i Miroslav Molnar.

U-25 ekipa osvojila je prvo mjesto s 21 negativnim bodom, a iza Hrvatske smjestile su se reprezentacije Italije i Španjolske s 25 negativnih boda.

U pojedinačnoj konkurenciji Međimurec je osvojio sedmo mjesto. Osim njega, na natjecanju je iz Koprivničko-križevačke županije nastupila još Lana Picer iz ŠRK-a Štuka Torčec i to za U-15 reprezentaciju koja je osvojila četvrto mjesto.

Uz Picer, za U-15 reprezentaciju još su nastupili Patrik Kovač, Jan Varga, Fabricio Ištvanek i Tomislav Tančak, uz kapetane Ivicu Boninu Hasana i Zlatka Paučnika.