Petak, 3. svibnja 2024.

Koprivnički šahisti postigli sjajne rezultate na Prvenstvu Hrvatske u Trogiru

Odlične rezultate ostvarili su koprivnički šahisti na kadetskom Prvenstvu Hrvatske koje je održano u Trogiru od 18. do 24. lipnja.

Jan Horčička osvojio je brončanu medalju u uzrastu do 14 godina. Osim bronce, Horčička je osvojio odlično peto mjesto s osvojenih šest bodova u devet odigranih kola u kategoriji do 15 godina u konkurenciji od 57 igrača, poručili su iz Športskog šahovskog kluba Koprivnica.

Emanuel Bunić u istoj je kategoriji do 15 godina zauzeo sedmo mjesto, također sa šest osvojenih bodova.

Najmlađi koprivnički sudionik Ivan Zagrajski u kategoriji do devet godina završio je na odličnom 10. mjestu. Ovo mu je bio prvi nastup na Prvenstvu Hrvatske, a natjecanje je završio s ukupno pet bodova.

Dodajmo da su kadete za natjecanje pripremali Krunoslav Novosel i Jurica Srbiš, međunarodni šahovski majstor.

Izvor: ŠŠK Koprivnica