Izvor: RK Podravka Vegeta / Foto: Kolektiff Images
Šest igračica Rukometnog kluba Podravka Vegeta na popisu je izbornika hrvatske ženske seniorske reprezentacije Nenada Šoštarića.

– To su Korina Karlovčan, Magdalena Ećimović, Elena Popović, Nikolina Zadravec, Lea Franušić i Dejana Milosavljević koja je jedina imala priliku naknadno se priključiti djevojkama u Danskoj koje su kasnije osvojile broncu. Osim igračica na okupljanje će i trenerica Snježana Petika te tehnička direktorica Ljerka Vresk – poručili su iz kluba.

Dodali su da se na širem popisu nalaze 24 rukometašice, odnosno šest na takozvanoj pričuvnoj listi.

– Hrvatska ženska seniorska reprezentacija okupit će se u Zagrebu 15. ožujka ispred Doma sportova i odmah nakon toga produžiti u svoju, sada već stalnu bazu, Hotel Diamant u Poreču, gdje će boraviti i trenirati do 21. ožujka. Riječ je o prvom takozvanom “National team weeku” u ovoj godini koji će dio europskih reprezentacija iskoristiti za odigravanje olimpijskih kvalifikacija, a dio za treninge i uigravanje – objašnjavaju.

Napominju da će se “Team week” održati i u drugim reprezentacijama, a od Podravkinih igračica pozive su dobile Dijana Mugoša, Yuliya Dumanska i Lamprini Tsakalou koje će se također priključiti svojim reprezentacijama.


Popis:

1. TEA PIJEVIĆ, ALBA FEHERVAR KC
2. LUCIJA BEŠEN, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
3. MAGDALENA EĆIMOVIĆ, RK PODRAVKA VEGETA
4. PAULA POSAVEC, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
5. KORINA KARLOVČAN, RK PODRAVKA VEGETA
6. ANDREA ŠIMARA, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
7. TENA JAPUNDŽA, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
8. NIKOLINA ZADRAVEC, RK PODRAVKA VEGETA
9. NATAŠA MIOČINOVIĆ, ŽRK UMAG
10. KATARINA JEŽIĆ, HC SIÓFOK KC
11. ANA DEBELIĆ, ASTRAKHANOCHKA
12. ELENA POPOVIĆ, RK PODRAVKA VEGETA
13. ĆAMILA MIČIJEVIĆ, METZ HANDBALL
14. EMA GUSKIĆ, ŽRK BJELOVAR
15. MARIJETA VIDAK, HC FLEURY LOIRET HANDBALL
16. KRISTINA PRKAČIN, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
17. ANA MARIJA GAVRIĆ, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
18. LARISSA KALAUS, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
19. DORA KALAUS, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
20. DORA KRSNIK, PLAN DE CUQUES HB
21. VALENTINA BLAŽEVIĆ, CS MAGURA CISNADIE
22. DEJANA MILOSAVLJEVIĆ, RK PODRAVKA VEGETA
23. STELA POSAVEC, RK LOKOMOTIVA ZAGREB
24. LEA FRANUŠIĆ, RK PODRAVKA VEGETA

PRIČUVNE IGRAČICE (dolaze u slučaju naknadnog poziva):

1. KRISTINA PLAHINEK, ŽRK UMAG
2. TINA BARIŠIĆ, ŽRK UMAG
3. KARMELA POKOPEC, RK BJELOVAR
4. INES LISJAK, ŽRK UMAG
5.TENA PETIKA, BUDAPEST BANK _ BEKESCSABAI ENKSE
6. GABRIELA GUDELJ, ŽRK ZRINSKI

STRUČNO VODSTVO:

1. NENAD ŠOŠTARIĆ, izbornik
2. SNJEŽANA PETIKA, trener
3. MATIJA BILUŠIĆ, trener vratarki
4. VESNA HODIĆ, fizioterapeut
5. GORAN KRUŠELJ, fizioterapeut
6. DOMAGOJ GAJSKI, liječnik
7. LJERKA VRESK, tehnički menadžer
8. IVICA UDOVIČIĆ, direktor nacionalnih selekcija