Petak, 3. svibnja 2024.

FOTO Slaven Belupo u završnici utakmice minimalno poražen u Varaždinu

Nogometaši Slaven Belupa u 33. su kolu Hrvatski Telekom Prve lige upisali poraz na gostovanju kod Varaždina. Rezultat je bio 1:0.

Trener Tomislav Stipić u večerašnjoj utakmici nije mogao računati na ozlijeđene Filipovića, Mikulića, Soldu i Međimorca, a od prve minute krenuo je isti sastav kao i protiv Istre 1961 u prethodnom kolu.

Prvo poluvrijeme završilo je bez golova. Varaždin je opasno prijetio preko Drožđeka dva puta i Mamića jednom, ali domaći igrači nisu bili dovoljno precizni. Koprivnička je momčad pokušala odgovoriti udarcima Lulića i Jeffrena iz daljine, no siguran je bio Nevistić.

Drugo poluvrijeme krenulo je puno življe. Obje momčadi po dva puta su opasno prijetile. S jedne strane siguran je bio Ježina, a s druge je Lima dva puta bio neprecizan glavom.

Varaždin je poveo u 80. minuti. Drožđek je s bijele točke bio precizan za 1:0. Do kraja utakmice pokušao je Glavčić zaprijetiti golu domaćina, ali rezultat se nije mijenjao.

U idućem kolu Slaven će ugostiti Lokomotivu. Utakmica će se na koprivničkom Gradskom stadionu Ivan Kušek – Apaš igrati u nedjelju, 12. srpnja, s početkom u 18:55.