Utorak, 26. ožujka 2024.

FOTO Rukometašice Podravka Vegete s trideset golova prednosti pobijedile Đurđevčanke

Rukometašice Podravka Vegete u utakmici osmine finala Kupa Hrvatske pobijedile su momčad Rukometnog kluba Đurđevac rezultatom 18:48.

Utakmica se u dvorani Strukovne škole Đurđevac odigrala bez većih iznenađenja. Trener Podravka Vegete Zlatko Saračević odlučio je odmoriti prvotimke te je dao priliku igračicama koje inače upisuju manju minutažu. Cijelu utakmicu odigrale su Gjorgjijevska, Franušić, Mugoša, Benko, Popović i Ećimović. Prvo poluvrijeme odigrala je Jandrašić, a u drugom poluvremenu zamijenila ju je Turk.

Domaće rukometašice bile su bespomoćne protiv Podravkašica koje su velikim serijama pogodaka u prvom poluvremenu stvorile rezultatski odmak. Na odmor se u Đurđevcu odlazi s rezultatom 5:27.

U drugom poluvremenu rukometašice Podravke nastavljaju u istom ritmu i povećavaju prednost pred domaćim rukometašicama te u konačnici upisuju pobjedu s 30 pogodaka prednosti. Nakon isteka vremena rezultat je bio 18:48. Ovom pobjedom Podravka Vegeta plasirala se u osam najboljih ekipa u Kupu Hrvatske.

Kod Podravke najučinkovitija je bila Dijana Mugoša s 14 pogodaka, a Magdalena Ećimović je na vratima upisala 20 obrana. Kod domaćih rukometašica pet pogodaka zabila je Kristina Zeko dok su golmanice Đurđevca zajedno upisale 4 obrane.

Kup Hrvatske igra se od 1992. godine, a Podravka Vegeta do sad ga je osvojila 23 puta, a tri puta je bila u finalu. Jedini klub kojem je osim Podravke pošlo za rukom osvojiti Kup je Lokomotiva koja ga je osvajala 5 puta, a 11 puta je bila u finalu.