Podravka Vegeta pobijedila Viroviticu, Ana Crnjak upisala prve minute i prve obrane

Rukometašice Podravka Vegete pobijedile su 1234 Viroviticu u susretu 9. kola Prve hrvatske rukometne lige za žene. Utakmica je odigrana sinoć u Virovitici, a Podravkašice su slavile s 46:25.

U koprivničkoj ekipi nije bilo većeg dijela prvotimki; Jovana Risović, Dijana Mugoša i Tjaša Stanko sa svojim su reprezentacijama na Svjetskom prvenstvu u Japanu, a Ana Debelić je ozlijeđena. Za Viroviticu igra Maja Kožnjak koja je sedam sezona nosila dres Podravka Vegete.

Koprivničke su rukometašice očekivano vrlo brzo uspostavile dominaciju na terenu serijom od šest uzastopnih pogodaka. Rezultat na poluvremenu bio je 22:17. U drugom dijelu svoj je prvi nastup i prvu obranu za Podravka Vegetu upisala vratarka Ana Crnjak.

Najučinkovitija je u ekipi Podravke bila Korina Karlovčan s 11 pogodaka, a Magdalena Ećimović upisala je 20 obrana. Crnjak je obranila tri od tri udarca.

Ovom pobjedom Podravka Vegeta upisala je još dva boda u prvenstvu. Sada ukupno ima 16 bodova, a isto toliko imaju Bjelovar i Lokomotiva.