Subota, 27. travnja 2024.

Mladi Matej Zadro treći na Prvenstvu Hrvatske u ubrzanom šahu

Mladi koprivnički šahist Matej Zadro osvojio je treće mjesto na Prvenstvu Hrvatske u ubrzanom šahu, održanom u Zagrebu. U kategoriji starijih kadeta od 12 do 14 godina Jan Horčička osvojio je četvrto mjesto, Emanuel Bunić sedmo, a Josip Koštić bio je sedamnaesti.

Osvajanjem još jednog pehara koprivnički su kadeti na najljepši mogući način proslavili 82. godišnjicu kluba. Krajem prosinca ova četvorica kadeta nastupit će u finalu u Čakovcu gdje će odmjeriti vještine sa sedam najboljih ekipa iz Hrvatske.

Na prvenstvu su nastupili i mlađi kadeti. Najbolji su plasman u kategoriji do 8 godina ostvarili Petar Dimač – 10. mjesto, Simon Povijač – 14. i Gašpar Žufika Marđetko – 15. U kategoriji do 10 godina David Lupinski bio je 27., Petar Štefanec 33. i Marko Fičko 38.

Kadete su za prvenstvo pripremali Krunoslav Novosel, Matija Ostović, Hrvoje Matijević i Jurica Srbiš.

Izvor: ŠŠK Koprivnica