Snimio Krešo Puklavec
Nagrade i zahvalnice autoricama i autorima najboljih radova pristiglih na natječaj ‘Volim Podravinu i Prigorje’ uručene su danas u koprivničkom Kinu Velebit.

Tema ovogodišnjeg natječaja bila je “Kako su Podravci i Prigorci obogatili veliku europsku obitelj”. Sveukupno se prijavilo 11 vrtića i 16 osnovnih škola s likovnim radovima, a 12 osnovnih škola poslalo je literarne.

– Iskreno, s obzirom na malo kompliciranu temu bojali smo se kakav će biti odaziv, međutim s brojem radova koji su pristigli možemo biti i više nego zadovoljni – rekla nam je pomoćnica direktora Turističke zajednice Koprivničko-križevačke županije Kristina Sočev.

Prigodni program otvorio je uvodnim govorom Krešimir Blažek, nakon čega je odigrana kratka edukativna lutkarska predstava koja je ostvarena u suradnji s Udrugom ‘Bolje sutra’. Predstava se dotaknula teme sigurnosti u prometu.

Zatim su dodijeljene nagrade i pohvalnice najboljim pristiglim likovnim i literarnim radovima.

Pohvalnice su dodijeljene redom:

  • Magdaleni Valentić i Dori Borozan iz Dječjeg vrtića ‘Pčelica’ iz Molvi (skupina Leptirići, odgajateljica Anđelka Kolar)
  • Damianu Aleksandru Sarapi, Mateu Novaku i Niki Mešnjaku iz Dječjeg vrtića ‘Smiješak’ iz Koprivnice (odgajateljice Davorka Draganić i Sanja Soka)
  • Nevi Petričević i Lari Pali iz dječjeg vrtića ‘Zvončić’ iz Gole (odgajateljica Antonija novak)

Nagrade za najbolji likovni rad Dječjih vrtića:

3. mjesto – Katarina Mehkek, Tara Horvat Mišulin, Frano Robotić iz Dječjeg vrtića ‘Maslačak’ (skupina ‘Loptice’ Đurđevac, odgajateljice Sabina Stanešić i Ljiljana Puhač)

2. mjesto – Mark Zagorščak iz dječjeg vrtića ‘Igra’ (Koprivnica, odgajateljica Sanja Trnski)

1. mjesto – Petra Pavić i Maša Miklin Iz Dječjeg vrtića ‘Zraka sunca’ (Kirževci, odgajateljica Ružica Bjeličić

U kategoriji likovnih radova učenika osnovnih škola dodijeljena su sljedeća priznanja:

  • 3. mjesto – Ena i Zana Čičin Mašansker iz OŠ Braća Radić, mentorica Vesna mlinarić
  • 2. mjesto – Leonardo Novak iz OŠ Sveti Ivan Žabno (PŠ Sveti Petar Čvrstec), mentorica Nikolina Kušec
  • 1. mjesto – Ivano Grgić iz Osnovne škole ‘Antun Nemčić Gostovinski’ mentorice Senke Pintarić

Pohvalnica je dodijeljena Petri Tojaga iz COOR ‘Podravsko sunce’ mentorice Snežane Aleksić.

U kategoriji literarnih radova dodijeljena su priznanja sljedećim učenicima:

  • 3. mjesto – Mihaeli Šatvar iz OŠ ‘Sidonije Rubido Erdődy’ iz Gornje Rijeke za prozni rad ‘Bogatstvo mojega prigorskog kraja’
  • 2. mjesto – Lana Mišura iz OŠ ‘Grigor Vitez’ Sveti Ivan Žabno s proznim tekstom ‘Naš Zvonimir Balog- iz Čvrsteca u Europu
  • 1. mjesto – Nives Jelušić iz PŠ Kolarec (OŠ ‘Sidonije Rubido Erdődy’ iz Gornje Rijeke), za prozni tekst: ‘Podravci i Prigorci obogatili su Europsku uniju’.

Pohvalnice su dodijeljene redom,

  • Sonji Plavec (OŠ Sveti Petar Orehovec, mentorica Dubravka Kos) za prozni rad: Prigorci su obogatil ieuropsku obitelj
  • Sebastijanu Stančinu (OŠ Andrije Palmovića Rasinja, mentorica Marina Kovaček) za tekst: Podravina v srcu Europe
  • Matiji Hadelanu (OŠ Andrije Palmovića Rasinja, mentorica Marina Kovaček) za tekst: Podravina moja mila

Posebno priznanje dobio je 6. a razred OSnovne škole ‘Đuro Ester’ za e-knjigu ‘Nepoznata Podravina – vodič nepoznatim ljepotama našeg zavičaja’ pod mentorstvom Mirne Kovačić.

Cilj ovog natječaja je potaknuti djecu od najmlađe dobi na kreativno izražavanje s kojim se vidi koliko djeca ustvari prepoznaju što se događa u našoj široj zajednici.