FOTO Slaven Belupo poražen na gostovanju kod Gorice

Nogometaši Slaven Belupa upisali su poraz u 29. kolu Hrvatski Telekom Prve lige na gostovanju kod Gorice, objavljeno je na službenim stranicama kluba. Rezultat utakmice bio je 4:3

Trener Ivica Sertić na današnjoj utakmici nije mogao računati na kartonirane Vidovića i Šarliju te na ozlijeđene Bačelić Grgića, Zirduma, Jelića i Bogojevića.

Koprivnička je momčad povela već u 9. minuti. Odlično se u šesnaestercu snašao Krstanović i lijepim volejem poslao loptu od stative u gol za 0:1. Četiri minute kasnije veliku priliku za povećanje vodstva imao je Puclin, ali je u situaciji jedan na jedan bolji bio Kahlina. Domaćin je izjednačio preko Ndiayea u 22. minuti kada je napadač Gorice pospremio loptu s tri metra u mrežu za 1:1. Bio je blizu novog vodstva Slaven Belupo u dva navrata, ali su Menalo i Krstanović bili neprecizni. Iskoristio je to domaćin u 34. minuti kada je Lovrić s 11 metara zabio za 2:1. Četiri minute kasnije Dvorneković je nakon kontre zabio za 3:1.

Slavenaši su smanjili rezultat u 62. minuti. Dolček je centrirao, a loptu je u vlastiti gol pospremio Suk za 3:2. Veliku priliku za izjednačenje propustio je Dolček u 76. minuti kada je izašao sam pred vratara Gorice i poslao loptu pokraj gola. Ono što nije njemu pošlo za nogom pošlo je Krstanoviću u 86. kada je na asistenciju Lime zabio za 3:3. Tri minute kasnije Zwolinski je postavio konačnih 4:3.

14. travanj 2019. – 29. kolo Hrvatski Telekom Prve lige
Velika Gorica, Gradski stadion

HNK Gorica – NK Slaven Belupo 4:3 (3:1)

HNK Gorica: Kahlina – Mtchedlishvili, Čagalj, Jovičić, Čabraja – Suk, Marina – Dvorneković (od 65. Maslowski), Mathieu (od 88. Ljubisavljević), Lovrić – Ndiaye (od 73. Zwolonski) . Trener: Sergej Jakirević.

NK SLAVEN BELUPO: Filipović – Karamarko, Nowak (od 83. Mladen), Međimorec, Delić – Puclin, Plantak (od 60. Doležal), Čanađija, Menalo (od 60. Dolček) – Krstanović, Lima. Trener: Ivica Sertić.

Suci: Mario Zebec (Cestica), Ivica Modrić (Zagreb) i Kristijan Novosel (Valpovo)

Četvrti sudac: Zdenko Lovrić (Đakovo)

Delegat: Tihomir Čalić (Marčani)

Kontrolor: Šime Vukić (Rijeka)

Strijelci: 0:1 Krstanović 9′, 1:1 Ndiaye 22′, 2:1 Lovrić 34′, 3:1 Dvorneković 38′, 3:2 Suk (ag) 62′, 3:3 Krstanović 86′, 4:3 Zwolinski 90′

Žuti karton: Čagalj 68′, Suk 79′ (Gorica); Delić 34′, Puclin 74′, Doležal 79′, Mladen 87′ (Slaven Belupo)