Subota, 27. travnja 2024.

EUROPSKO PRVENSTVO Hrvatska se porazom od Nizozemske oprostila od Eura, sjajna predstava Ane Turk

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija jučer je odigrala posljednju utakmicu grupne faze na Europskom prvenstvu u Francuskoj.

Hrvatske reprezentativke igrale su protiv Nizozemske, jedne od glavnih favoritkinja za osvajanje naslova prvaka. Hrvatskoj je za prolaz skupine trebala uvjerljiva pobjeda, a rasterećene Nizozemke pobjedom bi i matematički osigurale prvo mjesto.

Već u prvom poluvremenu vidjela se velika razlika u kvaliteti između dviju ekipa, pa su Nizozemke na predah otišle sa sedam golova prednosti (17:10).

U nastavku susreta, nizozemska reprezentacija nije spustila svoj tempo igre i na kraju su zasluženo slavile s konačnih 34:23.

Nizozemska je tako osigurala prvo mjesto u skupini C, a Hrvatska se ovim porazom oprostila od Eura s nula osvojenih bodova.

Spomenimo kako je ponajbolja u hrvatskim redovima bila Ana Turk, krilna igračica Podravka Vegete. Ona je Nizozemskoj zabila šest pogodaka i tako okončala susret kao najbolja hrvatska igračica. Ana Debelić, Selena Milošević i Dejana Milosavljević nisu se upisale na listu strijelaca.