Antikorupcijsko povjerenstvo odabralo pobjednike natječaja ‘Moja županija bez korupcije’

0
508
Ustupila Koprivničko-križevačka županija.
Korupcija ugrožava naše sretno i bezbrižno odrastanje – poruka je učenika osnovnih i srednjih škola s područja Koprivničko-križevačke županije koji su sudjelovali u ovogodišnjem natječaju pod nazivom “Moja županija bez korupcije”.

Svoj stav o ovoj društveno neprihvatljivoj pojavi djeca su izrazila kreativnim i maštovitim likovnim i literarnim radovima te video uracima, a na natječaj je pristiglo 85 radova, što je najviše do sada, iz ukupno 16 osnovnih (zajedno sa područnim školama) i 3 srednje škole.

Ustupila Koprivničko-križevačka županija.

Sjednici županijskog Antikorupcijskog povjerenstva na kojoj su razmatrani pristigli radovi prisustvovali su i zamjenik župana Ratimir Ljubić te predsjednik Županijske skupštine Željko Pintar, a predsjednica Povjerenstva Jadranka Lakuš tom je prilikom pohvalila interes učenika i njihovih mentora za sudjelovanjem u ovoj jedinstvenoj akciji.

Ustupila Koprivničko-križevačka županija.

Također je naglasila kako zadivljuje promišljeni pristup učenika prema ovoj negativnoj pojavi te kako bi se odrasli trebali zamisliti nad dječjim porukama, kao i nad njihovim zahtjevima da se korupcija sprječava na sve načine.

Članovi Antikorupcijskog povjerenstva imali su doista pune ruke posla da među radovima pristiglim pod šiframa izaberu one najbolje kojima će pripasti nagrade od 1500 i 1000 kuna, ovisno o kategoriji. Za pobjednike u kategorijama izabrani su:

1. ZA LIKOVNI RAD (od 1. do 4. razreda):

1. nagrada JOSIPA FERENČAK
OŠ KOPRIVNIČKI IVANEC, 2. RAZRED
Mentor: Martina Lakuš
Naziv rada: Kome dati glas?

2. nagrada KATJA ZAGORŠČAK
BORNA BLAŽEKOVIĆ
EMA NEMEC
OŠ „ANTUN NEMČIĆ GOSTOVINSKI“,
KOPRIVNICA. 3.C
Mentor: Đurđica Pošta
Naziv rada: Korupcija kroz bajke- Snjeguljica

3. nagrada GRETA LONJAK
LUCIJA PETRIČIĆ
LUNA SUTLOVIĆ
OŠ „ANTUN NEMČIĆ GOSTOVINSKI“,
KOPRIVNICA, 3.C
Mentor: Đurđica Pošta
Naziv rada: Korupcija kroz bajke- Ružno pače

2. ZA LITERARNI ILI VIDEO RAD (od 1. do 4. razreda):

1. nagrada MARKO PAVLIC
OŠ „ANTUN NEMČIĆ GOSTOVINSKI“,
KOPRIVNICA, 3.C
Mentor: Đurđica Pošta
Naziv rada: Matematička korupcija

2. nagrada JAKOV SALAJPAL
OŠ „ANTUN NEMČIĆ GOSTOVINSKI“,
KOPRIVNICA, 3.C
Mentor: Đurđica Pošta
Naziv rada: Poziv građanima

3. nagrada MIRJAM DOLENEC
OŠ „ANTUN NEMČIĆ GOSTOVINSKI“,
KOPRIVNICA, 3.C
Mentor: Đurđica Pošta
Naziv rada: Nije lepo biti korumpiran

3. ZA LIKOVNI RAD (od 5. do 8. razreda):

1. nagrada SARA ŠKODA
OŠ KOPRIVNIČKI BREGI, 7.B
Mentor: Ivana Devčić Rakijašić
Naziv rada: Antikorupcija

2. nagrada IVANA KUKEC
OŠ KOPRIVNIČKI IVANEC, 7.B
Mentor: Josip Kovačić
Naziv rada: Moja županija bez korupcije

3. nagrada OZREN PODRAVAC
OŠ SOKOLOVAC, 7.B
Mentor: Ivana Devčić Rakijašić
Naziv rada: Bez korupcije u mojoj županiji

4. ZA LITERARNI ILI VIDEO RAD (od 5. do 8. razreda):

1. nagrada LUKA DRINČIĆ
LEON MAR
OŠ SOKOLOVAC, 8.B
Mentor: Biljana Novosel Gvozden
Naziv rada: Stop korupciji! (video rad)

2. nagrada MIRTA SAVIĆ
OŠ SOKOLOVAC, 8.A
Mentor: Biljana Novosel Gvozden
Naziv rada: Zbogom, korupcijo!

3. nagrada MIHAELA ŠATVAR
OŠ SIDONIJE RUBIDO-ERDÖDY,
GORNJA RIJEKA, 8.A
Mentor: Nina Drakulić
Naziv rada: Zašto korupcija?

3. nagrada MARTA COBAN
OŠ ANDRIJE PALMOVIĆA, RASINJA, 5.A
Mentor: Marina Kovaček
Naziv rada: Korupcija u školi

5. ZA NAJBOLJU KREATIVNU SURADNJU- likovni/literarni/video rad (suradnja učenika od 1. do 8. razreda-najviše 5 autora):

1. nagrada IZABELA ŠTEFKOVIĆ, 5.C
DARIO OBAJGOR, 8.C
PATRICIJA TADIĆ, 8.C
MIHAEL JAMBROVIĆ, 7.C
ANDREA RAJKOVIĆ, 7.C
OŠ „GRIGOR VITEZ“ SVETI IVAN ŽABNO
Mentori: Ivančica Sudinec i Nataša Oreč
Naziv rada: ČOKOLADA (video rad)

2. nagrada ENA ČIČIN-MAŠANSKER, 1.C
ZANA ČIČIN-MAŠANSKER, 1.C
HELENA ZALAR, 1.C
DORIS ZALAR, 1.C
TEO HANŽEKOVIĆ, 5.B
OŠ „BRAĆA RADIĆ“ KOPRIVNICA
Mentor: Vesnica Mlinarić
Naziv rada: Mala knjiga dobrih djela

6. ZA LIKOVNI RAD (srednja škola):

1. nagrada IVA ROCEK
ANTONELA LONČAR
LANA SINJEREC
VANESA KANEŠIĆ
SREDNJA ŠKOLA KOPRIVNICA, 2.C
Mentori: Sanja Rabadžija
Naziv rada: Stop korupciji u školama

2. nagrada HANA BELOBRK
GIMNAZIJA „FRAN GALOVIĆ“ KOPRIVNICA, 4.E
Mentori: Maja Pucić
Naziv rada: Feed me!

3. nagrada KATJA GORSKI- ZEBEC
SREDNJA ŠKOLA KOPRIVNICA, 1.H
Mentori: Sanja Rabadžija
Naziv rada: Ljubav prema novcu

7. ZA LITERARNI ILI VIDEO RAD:

1. nagrada FILIP VODOPIJA
MATIJA PINTARIĆ
TIMON FABIJANEC
SREDNJA ŠKOLA KOPRIVNICA, 2.C
Mentori: Sanja Rabadžija
Naziv rada: Stop korupciji! (video rad)

Dječji radovi bit će predstavljeni u izlozima Gradske knjižnice i čitaonice “Fran Galović” Koprivnica od 7. do 12. prosinca 2018., gdje će se i 13. prosinca 2018. (četvrtak) u 18:30 sati održati svečana dodjela nagrada.

Nagrađene radove možete vidjeti ovdje.